#UlaşınHavlusuGsStoredadaSatılsın

Çoğunuz dün Hürriyet gazatesinde çıkan haber

(http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/bir-tesadufun-bir-hayata-actigi-pencere-40489279 ) ile tanıdı Ulaş’ı. Bizim tanışıklığımız, 5-6 yıl önceye dayanıyor. Ulaş’ın şahsi facebook hesabında gördüğümüz başarılı görsel tasarımları, sitemizin facebook sayfası için de yapmasını istememizle tanışmıştık.

ulaş yöntem fethiyespor formaDaha sonra, Fethiyespor’un 2014/2015 sezonu iç saha formasınının tasarımını yaptı Ulaş. Fethiyespor’a yaptığı tasarım ve kulübün plaket jestiyle (http://www.hurriyet.com.tr/fethiyespordan-engelli- taraftara-jest-27124800 ) Ulaş daha büyük hayaller kurması konusunda cesaretlenmeye başladı. Fethiyespor Ulaş’a sahip çıkmaya devam ederek, işe aldı ve Fethiyespor’un sosyal medya hesaplarında yer alan görseller Ulaş tarafından tasarlanmaya başladı ve Ulaş halen Fethiyespor çalışanı. Sonrasını 14.06.2017 tarihli Hürriyet gazetesinde çıkan haberden detaylı olarak biliyorsunuz artık.

ulaşUlaş skolyoz hastası, uzun süre ayakta kalamıyor, yürümekte, seyahat etmekte zorlanıyor. Zamanının çoğunu, kendisini hayatave çok sevdiği Fenerbahçe’sine bağlayan bilgisayarının başında geçiriyor. Abisi Uysal, Ulaş kadar şanslı değil maalesef. O da skolyoz hastası ve tamamen yatağa bağlı olarak yaşamak zorunda. Uysal’da, fanatik bir Galatasaray’lı. Hayatın bize standart olarak sunduğu ve bizlerin kıymetinin çok da farkında olmadığımız yürümek, koşmak, sevdiğimiz takımın maçında tribünde olmak gibi şeyler, onlar için imkansız maalesef. Onlar aynı odanın içinde hem iki kardeş, hem de iki ezeli rakip.

uysal yöntemFenerbahçe Ulaş’ın tasarladığı havluyu, Fenerium’larda satışa çıkartarak, Ulaş’a tarifi imkansız duygular yaşattı. Uysal tasarımla ilgilenmiyor, hem de yapılmışı yapmaktansa, Galatasaray’ın konuyu bir tık yukarı taşıması, ezeli rekabetin doğası gereği daha doğru olur bence.

Açıkçası bu fikri ortaya atıp atmamakta çok düşündüm. Danıştığım arkadaşlar, ‘saçmalama, imkansız bu dediğin’ şeklinde yaklaştılar genelde. Ben yine de denemeden bilemeyiz diyerek, önerimi sunmakistedim. Şayet gerçekleşirse, futbolun asla sadece futbol olmadığını bir kez daha ispatlamış olacağız.

Fethiyespor’un verdiği desteği, Fenerbahçe bir kademe yukarı taşıdı, şimdi sıra Galatasaray’da. Ulaş’ın Fenerbahçe için tasarladığı, Fenerium’da satışa sunulan havlular, Gsstore’da da satılsa, Gsstore bu havluların satışından elde edilecek geliri Ulaş’ın, Galatasaray’lı abisi Uysal’a bağışlasa… Size de mi imkansız geldi? Ulaş’ın Gs, Uysal’ın Fb forması giyerek çekinecekleri bir fotoğraf çerçeveletilip, hem Fenerium’da, hem de Gsstore’da, havlular bu fotoğrafın önünde satışa sunulsa… Taraftarlık ve futbolseverlik bir yana, bir insan olarak, Sn. Ali Öğüdücü ve Sn. Mümtaz Karakaya’dan, bu konuyu değerlendirmelerini ve hayata geçmesi noktasında destek olmalarını rica ediyorum.

ulaş yöntemGalatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarından da, rekabeti bir kenara koyarak, Ulaş ve Uysal kardeşleri mutlu etmek adına, bu çağrıya destek olmalarını bekliyorum.

Av. Şenol Özçakıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com