Dün oynanan Bayrampaşaspor maçıyla ilk devreyi tamamladık. 18 maçta topladığımız 19 puanla, küme düşme potasının bir basamak üstünde, 15. sırada yer aldık. Attığımız 13 golle, Düzyurtspor’la birlikte 2. Ligin en az gol atan 2 takımından biri olduk. Liderin 17, play off potasının 7 puan gerisindeyiz. Küme düşme potasından ise sadece 1 puan uzaktayız.

Genel beklenti, devre arası yapılacak transferlerle play off potasını zorlayacağımız yönünde. Puan cetveline baktığımız zaman play off potasına çok da uzak sayılmayız, yani play off oynarsak bu sürpriz sayılmaz. Ancak sezon sonunda bulunacağımız yerden bağımsız olarak, bugün bulunduğumuz durumu ve sebeplerini iyi sorgulamamız lazım.

Son yıllarda olduğu gibi bu seneye de transferde gecikerek başladık. Daha 1. hafta sonunda, sebepleri kamuoyu ile net şekilde paylaşılmayan bir hoca değişikliği yaşadık. Hoca değişikliği sonrası yönetim içindeki fikir ayrılıkları ve neticesinde yaşananların, yönetim kanadında yol açtığı bölünme ister istemez takımı da etkiledi. Ortak akıl üretme kültürümüz olmadığı için, bu yöndeki talepler bazı ayrışmalara sebep oldu. Daha 5-6 hafta oynanmadan, devre arası transferde yapılacakların konuşulmaya başlandığı bir ortamda, başarılı sonuçların gelmesi pek de mümkün değildi ve öyle de oldu.

11 Ocak tarihinde, yani sadece 20 gün sonra 2. devrenin ilk maçını oynayacağız. Devre arası transferlerimiz hazır mı, yoksa transferde gecikme alışkanlığımız devam edecek mi bilmiyoruz. Ancak devre arası transferin çok da önemli olduğunu düşünmüyoruz. Fethiyespor istikrarlı ve kalıcı başarı istiyorsa, gündelik hedeflerden uzaklaşmalı ve gerçekten içi dolu, uzun vadeli projeler oluşturmalıdır. Bu noktada öncelikli gördüğümüz konular;

* Futbolcuların ve tüm alt yapının bir arada bulunacağı bir kamp ve antrenman tesisi en kısa sürede yapılmalıdır.
* Kasım 2015’te Fethiye Belediyesi’nin üst kullanım hakkının sona ereceği, Fethiye Şehir Stadı konusunda hızla adım atılmalı ve Haziran 2012’deki kongrede, son derece basit bir sunumla (http://www.fethiyespor.com.tr/haberler_detay.aspx?unk=315 ) ortaya atılan yeni stad projesi, ciddi bir projeye dönüştürülmelidir.
* Futbol turizmi için kaçınılmaz olan yeterli antrenman sahaları üretmek üzere, İlgili bakanlıklar nezdinde girişimde bulunarak, Kaymakamlık veya Fethiye Belediyesi lehine arazi tahsisi sağlanmalı, tahsis edilecek araziler üzerine gerekli tesisler hızla yapılmalıdır.
* Öncelikle futbol turizmi olmak üzere, yamaç paraşütü, kürek, sörf, kite sörf ve diğer spor dallarıyla ilgili turizmin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için, geniş katılımlı bir çalıştay düzenlenmelidir.
* Fethiyespor ile Fethiye turizminin kaderinin birbirinden ayrı düşünülemeyeceği ve birlikte gelişebileceğini özümsemiş bir yönetim anlayışına geçilmeli, her iki konuyla ilgili olarak, ortak bir vizyon oluşturulmalıdır.

Bu saydığımız konularda acil adım atmadan, devre arasında kaç oyuncu gelecek, sene sonu play off oynayacak mıyız, gibi gündelik konulara gömülüp kalmanın Fethiyespor’a bir fayda sağlamayacağını düşünüyoruz. Bu konularda atılan adımlar varsa da, bunlar kamuoyuna daha iyi anlatılmalıdır. Özellikle 2015 yılında yapılacak genel seçimler öncesi, tesisleşme, stad, arazi tahsisi gibi konulara yoğunlaşılarakı, seçimlerden önce bu konularda siyasiler üzerinde kamuoyu baskısı yaratılmalı ve Fethiyespor lehine kazanımlar elde edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com