Spor Toto 2.Lig’de 8. hafta geride kaldı. Fethiye Şehir Stadı’nın yapımda olması nedeniyle, Muğla Atatürk Stadı’nda Sarıyerspor’u ağırlayan Fethiyespor 1 puana razı oldu. 62. dakikada kalesinde golü gördükten henüz 1 dakika sonra 63. dakikada eşitliği yakalayan Şimşekler, puan kayıplarına bir yenisini ekledi.

Şampiyonluk yolundaki rakiplerinin de puan kaybettiği haftada alınacak bir galibiyet çok değerli olacaktı fakat aradığı golü bulamayan Fethiyespor haftayı 8 puanla 11. sırada kapatmış oldu. Bir türlü taraftarın ve camianın istediği, beklediği performansı ortaya koyamayan Fethiyepor’da bir şeylerin değişmesi gerektiğini bir kez daha gördük. Olumsuz eleştiri yaparak takımımızı ya da yönetimimizi yermek istemiyoruz ve onlara inancımızın tam olduğunu bir kez daha belirtmek istiyoruz. Umudumuz takımımızı en iyi yerlerde görmek ve bunun için desteğimizi sürdüreceğiz.

Maçın genelinden bahsetmek gerekirse; her 2 takımda performans olarak vasatı aşamazken dost takımımız Sarıyerspor’la hak edilen 1’er puanı paylaşmış olduk. Akılda kalan poziyonlardan birisi; oyuna 2.yarı başlarken giren Hasan Ahmet‘in kaçırdığı yüzde yüzlük gol pozisyonunu ve maçın uzatma dakikaları oynanırken Yaşar Kabakçı’nın direkten dönen topunu söyleyebiliriz.

Maçın en çok konuşulması gereken yönü taraftarlar arasında yaşanan barış ve kardeşlik mesajlarıydı. Muğlaspor taraftarlarının, Fethiyespor’a taraftarlar ve Apaçilerle birlikte omuz omuza destek vermesi görülmeye değerdi. Geçmişte kalmış tartışmaları unutturacak bu adımı atan Muğlaspor’u da tebrik ederiz.

Maçın hakemlerinin performansları uyarılarımızın dikkate alındığının bir göstergesiydi. Neredeyse hatasız maç yöneten hakemlerimizi tebrik ediyoruz. Maçın en başarılı ismi olarak savunma hattımızın tecrübeli ismi Yaşar Kabakçı’yı gösterebiriliz.

Üst üste yapılan puan kayıplarının önümüzdeki haftadan itibaren bir son bulmasını ümit ediyoruz. Şampiyonluk için çıkılmış bu yolda daha fazla puan kaybına takım olarak tahammülümüzün kalmadığını belirtmek isteriz. Sonuç ne olursa olsun desteğimizi sürdüreceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın. Fethiyespor’a ilerleyen haftalar için başarılar diliyoruz.

Yazar : Ahmet Mert Can

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Mert Can Hakkında

1992 doğumlu, Pamukkale Üniv. siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü öğrencisidir. Genç Vizyon Dergisi Spor editörü. Futbol sevdalısı ve 2010′dan bugüne çeşitli intetnet sitelerinde köşe yazarlığı yaptı, 100′den fazla köşe yazısı vardır.