Ülkemizde başarılar çabuk unutulur. Hele hele o başarıyı getirenler neredeyse hiç hatırlanmaz. Endüstriyelleşen Futbol, ‘vefa’ kavramından her gün uzaklaştırır bizi. Hep yeni oyuncular, yeni başarılar ister dururuz. Oyunun doğası da belki hep ‘önümüzdeki maçlara bakmak‘ üzerine kurgulanmıştır. Ama yine de bazen geçmişe bakmak, geçmiş başarıları yad etmek, o başarıları kazandıranlara bir selam göndermek de hoş bir duygudur.

Geçmiş Başarılar
80. kuruluş yılımız
ı kutladığımız bu sezonda playoff şampiyonu olarak bir üst lige çıkmaya hak kazandık. Memleketimizin takımıyla yaşadığımız bu şampiyonluğun tadını ve gururunu yazıya dökebilmek çok zor. 29. sezonu devirdiğimiz profesyonel liglerde 3. defa bu gururu yaşadık. 1994-1995 sezonunda 3. Lig 7. Grup’ta sezonu Lider tamamlayarak 2. Lige çıkmaya hak kazandık. O gün Başkanımız kimdi, Hocamız kimdi, takımda kimler vardı çoğu genç kardeşimiz hatırlamaz. Ancak TFF internet sitesi arşivlerine bakarak bazı bilgilere ulaşma şansları var. Yine 2005-2006 sezonunda  3. Lig 3. Grup’ta sezonu 2. sırada tamamlayarak 2. Lige çıkmaya hak kazandık. Aynı şekilde o sezonla ilgili bilgileri de bir çoğumuz hatırlamaz. Birkaç sene sonra da bu sene şampiyon olan kadroyu hatırlamayacağız çoğumuz. Bu başarıların hem kulübümüzün resmi internet sitesinde hem de Fethiyemizin bir köşesinde ölümsüzleştirilmesi güzel olmaz mı?

Vefa önemli bir kavramdır.
Geçmiş başarıları yaşatanlara gösterdiğimiz/göstereceğimiz vefa, bundan sonra Fethiyespor için görev yapacak olan herkes için artı bir motivasyon kaynağı olacaktır. Bize bu 3 şampiyonluğu yaşatmış olan Yönetici, Teknik Ekip ve Futbolcuların isimlerinin ölümsüzleştirileceği, turistik açıdan da Fethiye’nin bir sembolü olabilecek, görsel açıdan Fethiyemize gelen herkesin önünde fotoğraf çektirmek isteyeceği kalitede, bir ŞAMPİYONLUK ANITI yapılması çok hoş olabilir. Bu anıt Beşkaza Meydanı gibi mevcut bir alanın içinde yapılabileceği gibi, özel bir projeyle yeni oluşturulacak bir alanda da yapılabilir. Önemli olan yapmış olmak için yapılmaması gerçekten hem turistik hem de görsel açıdan ciddi bir anıt olmasıdır. Bu anıt bir heykel ve altında şampiyon kadroların (Başkan/Hoca/Futbolcuların) isimlerinin yer aldığı bölümler tarzında olabilir veya büyük bir FETHİYESPOR yazısı altında olabilir. Anıtın yerinin ve ne şekilde olacağının, bu konuda uzmanlığı olan kişilerce belirlenmesi daha mantıklı olacaktır. Önemli olan bizi şampiyon yapan ekiplere göstereceğimiz vefadır.

Bu vesileyle,

1994-1995
sezonunda 3. Lig 7. Grup’ta bizi şampiyonhttp://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=50611 ) yaparak 2. Lige çıkmaya hak kazanan kulüp eski Başkanımız Sn. Şakir Kandönmez’e, Teknik Direktörümüz Sn. Fevzi Sevinç’e, Kaptanımız ve şimdiki kulüp Başkanımız Sn. İsmail Öztürk’e ve o sezon 11 gol atan forvetimiz Hakan Ergün’e ( Şempo );

2005-2006 sezonunda 3. Lig 3. Grup’ta sezonu ikincihttp://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=7861 ) sırada tamamlayarak 2. Lige çıkmaya hak kazanan kulüp eski Başkanımız Sn. Yavuz Torunoğulları’na, Teknik Direktörümüz Sn. Mustafa Ceviz’e, Kaptanımız İsmail Aydınlı‘ya ve o sezon 9 gol atan forvetimiz Serkan Gültang’a; uzun yıllardır koşulsuz olarak Fethiyespor’un yanında yer alan Onursal Başkanımız Sn. Behçet Saatcı’ya ve Fethiyespor’a emek vermiş herkese selam gönderiyoruz.

İmza : Fethiyespor1933

Fethiyespor anit (3)

Fethiyespor anit (2)

Fethiyespor anit (1)

Beşkaza Meydanı Fotoğrafları : @turkeysforlife

 

Benzer Projeler
I amsterdam Karşıyaka 1912 SK

PROJE 8

FACEBOOK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com