04 Aralık 2013 Çarşamba günü oynayacağımız Ziraat Türkiye Kupası 4. Kademe maçında rakibimiz Fenerbahçe’yi tanıyalım.

* Tam adı ‘Fenerbahçe Spor Kulübü‘ olan Fenerbahçe, 1907 yılında Ziya Songülen, Ayetullah ve Necip Okaner, Asaf Beşpınar ve Enver Yetiker tarafından kurulmuştur.

* Fenerbahçe Spor Kulübü’nün renkleri Sarı-Laciverttir. Arması ise, yuvarlak beyaz çerçeve içinde kırmızı zemin üzerine özel şekilde çizilmiş bir resimden ve sarı-lacivert renklerin ortasındaki yeşil meşe dalından oluşur.

* Profesyonel futbol takımı, Türk futbol tarihinin ilk uluslararası başarısı olan Balkan Kupası’nı (1966-67) kazanmıştır. Kupa Galipleri Kupası’nda (1964) çeyrek final oynamış, 2008 yılında ise UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finaline kadar yükselmiştir. Ayrıca 2012-2013 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nde yarı finale çıkmıştır.

* 18 Kez Süperlig Şampiyonluğu ve 6 kez Türkiye Kupası Şampiyonluğu vardır. * 1998 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde Aziz Yıldırım 1 oy farkla kazanmış bugüne kadar Başkanlık görevini üstlenmiştir.

* İç saha maçlarını Kadıköy’de bulunan 50.509 koltuk kapasiteli Şükrü Saracoğlu Stadında oynamaktadır.

* Fenerbahçe’nin 48 numaralı formasını giyen Salih Uçan Marmarisli olup hemşehrimizdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com