31.05.2013’te gelen şampiyonluktan sonra, birinde küme düştüğümüz, ikincisinde küme düşmekten son maçta kurtulduğumuz kâbus gibi 2 sezon yaşadık. Bu sezona da, 5 maçta, 3 mağlubiyet, 1 beraberlik ve 1 galibiyetle kötü bir başlangıç yaptık. Bu kötü başlangıcın ardından gelen, 3 galibiyet ve 1 beraberlik seri ile biraz nefes aldık ve uzun zamandır ara verdiğimiz hayalleri yeniden kurmaya başladık.

 

Şu an 9 maçta topladığımız 14 puanla 8. sırada, liderin 9, playoff barajının 2 puan gerisindeyiz.  Puan cetvelinde hemen üzerimizde yer alan Hacettepe’yi çıkarsak, ilk 6 sırada yer alan takımlarla henüz oynamadığımız gerçeğini de unutmamalıyız. 7 Kasım Cumartesi evimizde 4. Menemen Belediye Spor ve 11 Kasım Çarşamba günü İstanbul’da, 3. Sarıyer ile oynayacağımız maçlar, gerek özgüvenimiz açısından, gerekse kurmaya başladığımız hayallerden hızlı bir şekilde uyanmamamız açısından çok önemli. Lig uzun bir maraton tabiki bu 2 maçı kazansak da, kaybetsek de hiçbir şey bitmiş olmayacak. Yeni kurulan bir takım olarak, sezon başı yaşadığımız bocalamayı atmış gibi görünüyoruz. Uyum sürecini yavaş yavaş atlatan takımımızın artık seviye atlama zamanı geldi. Bu noktada takımı itecek güç olan taraftarımıza büyük iş düşüyor. 7 Kasım Cumartesi evimizde güçlü bir rakip olan Menemen Belediye Spor ile oynayacağız. Turizm sezonunun bittiği bu dönemde, taraftarımızın, son 4 maçta 10 puan toplayan takımımıza sahip çıkacağına inanıyoruz.

 

Rakibimiz Menemen Belediye Spor 2013/2014 sezonunda 3. Ligde yer alan Menemen Belediye Spor, playoffta Tuzlaspor ve Yeni Diyarbakırspor’u eleyerek 2. Lige yükselme başarısı gösterdi. 2. Ligdeki ilk sezonu olan 2014/2015 sezonunda, Fethiyespor’umuzla aynı grupta yer alan Menemen Belediye Spor, ligi 57 puanla 5. sırada bitirerek play off oynama başarısı gösterdi. Playoffta, hocamız Ahmet Yıldırım’ın çalıştırdığı Pendikspor’la eşleşen Menemen Belediye Spor, evinde 0-0 berabere kaldıktan sonra deplasmanda 2-1 kaybederek elendi.

 

Bu hafta en büyük şansımız, hocamız Ahmet Yıldırım’ın Menemen Belediye Spor’u yakinen tanıması. Ahmet hocamızın başında bulunduğu Pendikspor, geçen sezon Menemen Belediye Spor ile 4 maç yaptı. Pendikspor, ligin ilk yarısında, Menemen’de oynanan maçı 1-3, ikinci devre Pendik’te oynanan maçı 3-2 kazanma başarısı gösterdi. Playoffta, Menemen’de oynanan maç   0-0 berebere sonuçlanırken, Pendik’te oynanan maçı, Pendikspor 2-1 kazandı. Ahmet Yıldırım’ın, Menemen Belediye Spor’a karşı, 4 maçta 3 galibiyet, 1 beraberlik bir başarısı bulunuyor. Fethiyespor ise ligde Fethiye’de oynanan maçta, Menemen Belediye Spor ile 0-0 berabere kalırken, deplasmanda 2-1 mağlup oldu.

 

Menemen Belediye Spor’un başında ege futbolunun genç teknik direktörlerinden SELAHADDİN DİNÇEL hoca bulunuyor. Geçen sezon playoff oynayan kadroyu büyük ölçüde koruyan Menemen Belediye Spor, bu sezona başlarken 7 alt yapı oyuncusu ile profesyonel sözleşme imzaladı ve sadece 6 yeni oyuncu transfer etti. Kaptan Mazlum Demir henüz 24 yaşında olmasına rağmen, 2003 yılında futbola başladığı Menemen Belediye Spor’da A takımda 8. Sezonunu yaşıyor. Murat Erdemir 6. Yasin Güreler ve Ersin Aslantoğ 5. Ercüment Eray Ataklı 4. Efe Karaoğlu, Muhammet Bulut, Ahmet Günhan, Tayfur Emre Yılmaz ve Veli Çetin 3. sezonlarını yaşıyor. Menemen Belediye Spor’un son maçında, Bugsaş deplasmanında sahaya çıkan 11’inden, 7 futbolcu takımda 3 veya daha fazla sezondur oynuyor.

 

Menemen Belediye Spor bu sezon ligde 9 maçta, 14 gol atıp, 9 gol yiyerek topladığı 17 puanla 4. sırada yer alıyor. Takımın ligdeki en golcü oyuncuları, 3’er gol atan Tayfur Emre Yılmaz ve Efe Karaoğlu. 3 farklı maçta gol atan Tayfur Emre Yılmaz, bu 3 maçta da sonradan oyuna girmiş ve oyunda kaldığı toplam 40 dakikada 3 gol atma başarısı göstermiş. Menemen Belediye Spor’un 10 oyuncusu, takımlarının bu sezon ligde oynadığı maçların tamamında süre almış. Bu istatistik, Menemen Belediye Spor’un sezon başından bu yana kadro istikrarına önem verdiğinin bir göstergesi. Aynı zamanda yıllardır bir arada oynayan oyunculardan kurulu bir takım olduğunu da eklersek, birbirini çok iyi tanıyan bir ekiple karşılaşacağımız sonucu ortaya çıkıyor. Menemen Belediye Spor bu sezon deplasmanda oynadığı 4 maçta, 2 galibiyet, 1 beraberlik ve sadece 1 mağlubiyet almış. Menemen Belediye Spor oynadığı 9 maçta attığı 14 golün 5’ini maçların son 15 dakikasında, 4’ünü ise 2. devrenin ilk 15 dakikasında atmış. Özellikle 2. yarı çok dikkatli olmamız gereken bir maç bizi bekliyor.

 

Bu veriler ışığında, bu Cumartesi oynayacağımız Menemen Belediye Spor maçı, oldukça zor bir maç olacak, tribünlerin bu bilinçle hareket etmesi gerekiyor. Maça kötü başlamamız, inşallah olmaz ama maç içinde skor olarak geri düşmemiz hallerinde, en büyük görev kuşkusuz taraftarımızın olacak. Her koşulda, 90 dakika bitene kadar verilecek destekle zor da olsa 3 puanı alarak çıkışımızı devam ettireceğimiz bir maç olur inşallah.

Fethiyespor1933

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com