PUAN DURUMU
Geçtiğimiz hafta kendi evimizde Tarsus İ.Y karşısında son dakikalarda bulduğumuz gollerle 3-1 kazanıp, kuruluşumuzun 80. yıl dönümünde, görkemli bir kutlamayla haftayı kapatmıştık. Yeni hedef, yeni amaç, ligin büyük bölümünü lider götürmüş, maç eksiğiyle hemen arkamızda bulunan Polatlı Bugsaşspor’la oynayacağımız maçını kazanmaktı. Ligin bitimine 8 hafta kalmış ve şampiyonluk savaşı iyice kızışmıştı. Puan tablosuna baktığımızda; lider Maraş, ardından Tepecik, 3.olarak biz ve 4. Bugsaşspor geliyordu. Şampiyonluk yolunda büyük önem arz eden maçlardan biriydi Polatlı Bugsaş maçı. Kazanmak için sahaya çıkmıştık ama kazanamıyorsak da yenilmemeliydik.

MAÇ ÖNCESİ TOPLANMA
12b8d95759773741a9f968752703ff51Ankara’da oynanan diğer Fethiyespor maçlarına nazaran Ankara’da yaşayan Fethiyeli’lerin bu maça ilgisi maç öncesinde bir hayli yüksekti ve kalabalık ve organize bir taraftar gurubu oluşturabilirsek itici güç olacağımızdan şüphemiz yoktu. Maç günü saat 12:00’da Kızılay meydanında toplanıp stada gitmek için harekete geçtik. Stadın yolunu tutarken aracın içerisindeki sinerjiyi ve birliktelik ruhunu yazılarla ifade etmek mümkün değil. Atkılar açıldı, fotoğraflar çekildi. O atkıların içerisindeki Köyceğizli kardeşimin tuttuğu yeşil-beyaz renkli Muğlaspor atkısı, bir ilin ve ilçelerinin nasıl birbirine kenetlendiğini ve Muğla’nın tek profesyonel spor kulubünün şampiyonluğunun en az bizim kadar tüm Muğla ve çevresinden de istendiğini bir kez daha görmüş olduk. Ben şahsım adına Köyceğiz’e, Muğlaspor 48 Gençlik’e ve bizi destekleyen tüm civar yerlere teşekkürü borç bilirim.

YOLCULUK
Maça dönecek olursak, yaklaşık 40 km yolculuğun ardından, Ankara’nın epey bir dışında kalan Yenikent Asaş Stadına vardık. Fethiye’den gelen Apaçiler gurubuyla beraber yaklaşık 150 kişi kadar olmuştuk tribünde. Ankara’da o gün yazdan kalma yakıcı bir hava vardı ve bu hiç alışık olmadığımız bir durumdu Ankara için.

MAÇ BAŞLAR
Bugsaş-Fethiyespor(905)Karşılaşmaya Ozan, Sabri, Yaşar, Bülent, Murat, Onur, Ekrem, Uğur, Emre, Necdet, Halil on biriyle başladık. Maçın ilk göstergeleri şunlardı; önde basan Polatlı takımı, defansı açmakta zorlanan ve kolay pozisyonlar veren bir Fethiyespor görüyorduk. Maça iyi başlayamadık, iyi pas yapamadık ve rakibimize göre biraz ağır kaldık sanırım ayrıca hakemin oyuna inanılmaz müdahalesi, futbolu futbol gibi oynamamıza izin vermiyordu. Sıkıcı geçen bir ilk yarının ardından devre arasına yarı umutsuz, yarı umutlu gittik diyebilirim. 2.devrenin de 1.devreden farksız olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. Dengeli giden maçta, birkaç Polatlı atağı izledik neyse ki golle sonuçlanmayan ataklardı bunlar. Tam maç böyle bitecek derken, rakibin kestiği bir orta sonucu Türker’in eline çarpan top, hakem tarafından penaltı olarak değerlendirildi, sonrasında penaltı kullanıldı ve 1-0 yenik duruma düştük. İşte o zaman aklımıza şu geldi, yenemeyeceksek, yenilmemeliydik de. Hayal kırıklığı ile maçın uzatma anlarını izlerken içeriye atılan uzun topta Cem Atan yerde kaldı ve bu sefer beyaz nokta bizim lehimize gösterildi. Topun başına Onur Okan geçti ve kırılan hayallerimizi bir nebze olsun tamir etti,1-1. 90+4’te ,faul gerekçesiyle sayılmayan bir golümüzün ardından maç 1-1 sona erdi.

MAÇ SONU DEĞERLENDİRMESİ
Bugsaş-Fethiyespor(902)Evet zorlu Ankara deplasmanında pek iyi futbol oynayamadık, yenemedik ama yenilmedik de. Tamam belki yenemediğimiz için üzgün olabiliriz ama önümüzdeki rakiplerin yenildiği haftada, Ankara deplasmanından 1 puan çıkarıp, şampiyonluk potasına daha da yaklaşmamız, bizim için bu haftayı karlı kapatmamıza vesile oldu. Şimdi önümüzde final gibi 7 hafta-6 maç var, bu haftanın 2 finali Çarşamba günü evimizde oynayacağımız Ünyespor maçı ve Pazar günü deplasmanda oynayacağımız Çankırıspor maçı ayrıca bu hafta sırasıyla bay olacak takımlar Tepecik ve Maraş olacağı için liderlik şansı yakalayabilme adına çok önemli bir haftaya daha girmek üzereyiz. Ben şahsım adına bu iki maçı da alıp yolumuza devam edeceğimize varlığım kadar eminim ve güveniyorum, Fethiyesporumuza Ünyespor karşısında başarı dileklerimi sunarak yazımı burada sonlandırıyorum,teşekkürler…

#şampiyonlukyakınfethiyeyiyakın

Yazar : Tolga Taşar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com