Fethiyespor’suz hafta sonları sona erdi, bu Pazar Fethiyesporumuza kavuşacağız. Geçen sezon yapılan, çok basit hatalar nedeniyle küme düştük. Şu ana kadar ki gelişmelere bakınca, maalesef geçen sezon yapılan atalardan yeterli dersin çıkarılmadığını görüyoruz. Umarız biz yanılırız, Fethiyespor’umuz için her şey yolunda gider ve yeniden PTT 1. Lige döneriz.

İlk hafta rakibimiz Menemen Belediye Spor. Rakibimiz hakkında pek bilgi sahibi olmayan ve bu Pazar rahat bir galibiyet bekleyen taraftarımızın biraz tadını kaçıracağız bu yazıda. Menemen Belediye Spor, teknik ekibi, kadrosu ve lig tecrübesiyle oldukça istikrarlı bir takım. 2008-2009 sezonundan bu yana 3. Lig’de mücadele ediyorlar. 2009/2010 sezonunda ilk playoff tecrübesini yaşadıktan sonra, geçen sezon playoffta Tuzlaspor ve Yeni Diyarbakırspor’u eleyerek 2. Lige yükselme başarısını gösterdiler.

Menemen Belediyespor’un başında Manisaspor ve Gençlerbirliği’nde oynadığı başarılı futbolla tanıdığımız Taner Aşkın hoca bulunuyor. Taner hoca, 19.02.2009’da ilk olarak görev aldı. 31.05.2011-06.04.2012 arası 30 maç takımdan uzakta kaldıktan sonra, tekrar göreve geldi. 19.02.2009’dan bu yana Fethiyespor’umuzun kaç hoca değiştirdiğini düşünürsek, rakibimizin Teknik ekip istikrarını daha iyi anlamış oluruz.

Geçen sezon şampiyon olan kadroyu büyük ölçüde korudu Menemen Belediye Spor. Kaptan Menderes Korkmaz’ın hazırlık maçında yaşadığı talihsiz sakatlık üzerine kaptanlığa getirilen Mazlum Demir henüz 23 yaşında olmasına rağmen, takımda 6. Sezonuna başlayacak. Yasin Güreler ve Murat Erdemir 4., Ercüment Eray Ataklı 3. Sezonuna başlayacak oyuncular. Rakibimiz kadreosunda, en azından 2. Sezonunu yaşayacak 15 civarı futbolcuya sahip. Geçen sezon 12 gol atan Tayfur Emre Yılmaz, yine geçen sezon 9 gol atan Muhammet Bulut ve Kaptan Mazlum Demir en tehlikeli oyuncularından. Kırıkhanspor’dan transfer edilen İlhan Aslanoğlu geçen sezon 11 gol atma başarısı göstermiş. Geçen sezon Gaziantep Bşb. İle 15 PTT 1. Lig maçına çıkmış Onur Bulut ve Galatasaray A2 Takımı ile, 24 A2 Ligi maçına çıkmış 94 doğumlu Sefa Küpeli’de diğer önemli transferler. Geçen sezon ki kadromuzdan sadece 3 ismin bu sene kadromuzda olacağını düşündüğümüzde, biz ne kadar uyum sorunu yaşıyorsak, rakibimizin de o kadar uyumlu ve kaynaşmış bir takım olduğu gerçeğiyle karşılaşıyoruz.

Hazırlık maçlarına baktığımız zaman, rakibimizin kadro istikrarının sonuçlara yansıdığını görüyoruz. Menemen Belediye Spor, hazırlık maçlarında, Nazilli Belediyespor’u 2-1, Altay’ı 3-0, Balçova Belediyespor’u 4-1 yenerken, Turgutluspor’la 0-0 berabere kaldı ve manisapor’a 1-0 yenildi. Karşıyaka ile oynadıkları maçta, 1-0 Menemen Belediye Spor’un üstünlüğü ile devam ederken, sahada yaşanan sertlikler nedeniyle yarıda kaldı. Menemen Belediye Spor’un 1-2 hazırlık maçının daha benzer sertlik olayları nedeniyle yarıda kaldığını belirtmek lazım. Fethiyespor’umuz ise, tamamen yeni kurulan bir takım olarak, hazırlık maçların da pek de başarılı sonuçlar alamadı ve henüz uyum sorununu atlatamadığını gösterdi.

Bu veriler ışığında, bu Pazar oynayacağımız Menemen Belediye Spor maçı, herkesin beklediği gibi çok rahat kazanılacak bir maç olmayabilir. Rakibimizin mücadeleci ve bazen oyun kurallarını zorlayan sertlikteki hareketleri karşısında, futbolcularımız çok dikkatli olmalı ve takımımızı sahada eksik bırakmamalı. Taraftarımızın bu bilinçle hareket etmesi, maça kötü başlamamız, inşallah olmaz ama, maçın başlarında skor olarak geri düşmemiz hallerinde, en büyük görev kuşkusuz taraftarımızın olacak. Her koşulda, 90 dakika bitene kadar verilecek destek ile, zor da olsa 3 puan ile lige başlarız inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com