Bugüne kadar 15 kez karşılaşıp genelde kaybettiğimiz Bucaspor ile evimizde 2 maçlık seyircisiz oynama cezamızı çekmeye başlayacağımız ilk lig maçında karşılaşacağız. Futbolu sadece istatistiklere dayalı bir oyun olarak algılarsak, rakibimiz bize karşı avantajlı görünüyor. Ayrıca bu maçta cezamız nedeniyle tribünlerde sadece kadın ve çocuk taraftarlarımızın olacağınıda düşünürsek, ilk üç haftalık kötü gidişatın yayılabileceği korkusunu duymamız gayet normal olacaktır.

Futbol bir istatistik oyunu olsa bunlar gayet mantıklı önermeler olacak ve Bucaspor favori gösterilebilecekti. Oysa futbolun içindeki hiç bir istatistik Norwich FC’nin 2012 / 2013 sezonunda evinde aldığı Arsenal, Tottenham veya Manchester United gibi galibiyetleri açıklayamaz.

Bu sezon boyunca sık sık duyacağınız bir kalıp olacak, “Ligin zayıf ekiplerinden biri olarak gösterilen Fethiyespor”. Basit maliyet hesapları üzerine yapılmış ve genelde bir internet sitesi (Transfermarkt) kaynak gösterilerek yapılan bu önermenin sezon sonunda büyük bir yanılgıya dönüştürülmesi ise istatistikten çok İstek ile gerçekleştirilebilir. Bundan 2 sezon önce, bu takım ve seyircisi “Centilmenlig ödülü”nü kazandığı zaman aslında karakterinide ortaya koymuştu. Rakiplerimizden çoğuna göre küçük (bir o kadarda sevimli!) ilçemizin güzide taraftarı aslında yenilmeyi çok takmıyor, rakibine de saygı gösteriyor, fakat yenilirkende bizden iyi takımlara yenilmeyi tercih ediyor. Yani sahada mücadele görmek istiyor.

Bu ahval ve şerait içinde futbolcularımıza büyük iş düşüyor, kazanmayı istemek! Milli maçlar için verilen bu arada, kazanmayı isteyen A Milli Futbol takımımızın istatistik olarak çok gerisinde olduğu Romanya’yı evinde yendiğine şahit olduk. Bu maçı kazanmayı bizde istemiştik, futbolcularımızda. İşte yine şimdi istemek için yine güzel bir zaman. Biliyoruz ki iki haftalık arada futbolcularımızda sahada olmayı özletmiştir ve yine biliyoruzki lig uzun bir süreç ve bizimde bu süreci başarıyla sürdürebilecek gücümüz var.

14 Eylül’de sadece kadın ve çocuk taraftarlarımızın önünde oynayacağımız Bucaspor maçı bizim için yeni bir başlangıç olsun. Bu takım geçen sene ilk 5 haftada sadece 1 maç kazanabildiği halde Play-off şampiyonu olarak bir üst lig çıkmaya hak kazandı, aynısını yeniden yapabiliriz. İstatistikleri bir kenarı koyalım ve isteyelim, gerisi gelecektir.

Blog : Emrah Aydınalp

İSTATİSTİK

Fethiyespor- Bucaspor Maçları Fethiyespor, Bucasporla bugüne kadar resmi maç olarak 14 Lig ve 1 kupa maçına çıkmış. Bu toplam 15 maçta Fethiyespor 3 kez kazanırken, 4 maç berabere bitmiş ve Bucaspor 8 maçtan galip ayrılmış. Bu maçlarda Fethiyespor toplam 16 gol ve Bucaspor da 26 gol atmış.

Fethiyespor’un bu maçlarda en farklı mağlubiyeti oynanan ilk maçta almış. 13.08.1995 Bucaspor 5-1 Fethiyespor En farklı galibiyetimiz 01.04.2007 Fethiyespor 2-0 Bucaspor

Fethiyespor, Bucasporla oynadığı son 4 resmi maçından galip gelememiş, son 3 maçta da gol atamamış.

Fethiyespor, Bucasporla Eylül ayında 2 kez karşılaşmış ve 2 maçı da kaybetmiştir. 07.09.2008 Bucaspor 2-0 Fethiyespor 13.09.2006 Fethiyespor 0-1 Bucaspor

Fethiyespor Profesyonel Liglerde Eylül ayında evinde toplam 47 maça çıkmış. 20 kez galip gelirken, 16 kez rakibine boyun eğmiş ve 11 maç da berabere bitmiştir. 68 golümüze karşılık kalemizde 65 gol gördük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com