Her zaman söylüyoruz, uluslararası standartlarda, modern bir stad Fethiye ve Fethiyespor’un en önemli gündem maddesi olmalıdır. Uluslararası standartta bir stad ve antrenman sahaları yaparak, futbol turizminden Fethiye’nin de pay alması ve kış sezonunda Fethiye’deki tesislerin futbol sektörüne hizmet vermesi suretiyle, Fethiye’de turizmin 12 aya yayılması da bir devlet politikası olmalıdır. Bu durumdan, Fethiye merkez olmak üzere, Kaş’tan, Sarıgerme’ye uzanan bir bölge  fayda sağlayacaktır. Ancak, profesyonel futbol takımı olmayan illere dahi yeni stadlar yapan iktidarın, bırakın stad yapmayı, stad yapmak isteyen Fethiye Belediyesi’nin projesine, sırf muhalefet partisinden diye, onay dahi vermediği söyleniyor. Başta İktidar Partisi Muğla Milletvekilleri olmak üzere, Muğla’da siyaset yapan herkese sormak istiyoruz; Fethiye Belediye Başkanlığı’nın, 03.01.2012 tarihinde, yeni stad yapmak üzere yaptığı izin başvurusuna 2 sene geçmiş olmasına rağmen neden onay verilmez? Siyasi sebeplerle mi onay verilmiyor, yoksa projede  eksiklikler mi var? Taraftar olarak, siyasi tartışmalarda taraf olmak, siyasi polemikler yaratmak gibi bir amacımız yok. Ama Fethiye neden yeni stadına kavuşamıyor sorusunu sormak ve bir engelleme var ise bunu deşifre etmek ve bir an önce, mevcut yerinde, yeni stad inşaatına başlanmasını talep etmek, en doğal hakkımız.

Mevcut stadımızın üst kullanım hakkı, 27.11.2005 tarihli sözleşme ile, 10 yıllığına, Fethiye Belediye Başkanlığı’na ait. Yani 27.11.2015 tarihinde, Fethiye Belediye Başkanlığı’nın üst kullanım hakkı sona erecek. Fethiye Belediye Başkanlığı, 03.01.2012 tarih, 26-87 sayılı yazı ile, Fethiye İlçe Stadına Betonarme Tribün yapmak için, Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne müracaat ediyor. İl Müdürlüğü, 25.01.2012 tarih ve 414 sayılı yazı ile, izin talebi ve projeyi, Spor Genel Müdürlüğüne iletiyor. Genel Müdürlük projede bazı değişiklikler yapılmasını istiyor, aynı silsile ile proje revize ediliyor. Fethiye Belediye Başkanı Sayın Behçet Saatcı, Haziran ayında Kanal F’de katıldığı programda, izinlerin son aşamaya geldiğini, sezonun başlamasıyla birlikte, bir kale arkasından, yeni stad inşaatına başlayacaklarını açıklamıştı. Ancak Sayın Behçet Saatcı, 3 Ocak 2014 tarihinde, yine Kanal F’de katıldığı programda, izinlerin henüz tamamlanmadığını, bu nedenle yeni stad inaşaatına başlayamadıklarını söyledi.

 

Fethiyespor’un siyaset üstü bir kurum olduğu, gerek Başkanımız İsmail Öztürk, gerekse Onursal Başkanımız Behçet Saatcı tarafından sürekli dile getirilir. Bizlerde bu görüşe tamamen katılıyoruz. Ancak siyaset kurumunun amacının hizmet etmek olduğu, Fethiyespor’un da hizmet alma hakkı bulunduğu aşikar. Fethiye Belediye Başkanı’nın, iktidar partisi mensubu olmadığı ve birçok projesinin Bakanlıklarda onay beklemekte olduğu da kamuoyunun malumu. İktidar partisi Muğla Milletvekillerimizden birine sorduğumuz stadla ilgili bir soruya  cevap veren danışmanı, stadla ilgili bir sorumuza verdiği cevapta, ‘üst kullanım hakkının Belediyede olduğu, Belediye ile işbirliği yapmadan bir şey yapılamayacağı, değirmenbaşı mevkiinde ihalesi yapılan spor salonu etrafının komplekse çevrilerek stadın oraya yapılabileceği, stadla ilgili gelişmelerin ancak yerel seçimlerden sonra gündeme gelebileceği’ şeklinde beyanlarda bulunmuştu.

 

Taraftar olarak biz, yeni stadla ilgili izinlerin bir an önce tamamlanması ve stad inşaatının başlamasını istiyoruz. Malum olduğu üzere bir seçim sürecinin içinde ülkemiz. Gerek Fethiye Belediye Başkanlığı, gerekse Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, Fethiye halkından oy isteyecek siyasi partilerin adayları. Fethiye halkından bir ricamız var, sizlerden oy istemeye gelen tüm adaylara, ‘yeni stad’ konusunu mutlaka sorun. Bir an önce, mevcut yerinde, yeni stadın yapılması talebinizi iletin. Uluslar arası standartlarda bir stad ve yeterli antrenman sahası yapılması demek, Fethiye’nin futbol turizminden pay alması, turizmin 12 aya yayılması ve 7-8 ay çalışıp, 4-5 ay boş gezen gençlerimizin, yıl boyunca çalışması demek. Bunu istemek, talep etmek ve önündeki engelleri deşifre etmek siyaset yapmak değil, en doğal hakkımızdır.

 

İktidar partisinin, Muğla Milletvekilleri, Fethiye Belediye Başkan adayı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayından rica ediyoruz. Fethiye Belediye Başkanlığı’nın yapmış olduğu izin başvurusunun, Bakanlık nezdinde takipçisi olun ve projenin onaylanması için çaba harcayın. Proje onaylandıktan sonra da, her ne kadar yapımını Fethiye Belediye Başkanlığı üstlenmiş olsa da, tüm Muğla Milletvekilleri, Fethiye Belediye Başkan adayları ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının, projenin tamamlanması için, Fethiye Belediye Başkanlığı’na destek olmalarını rica ediyoruz. Her kim yeni stad için bir tuğla da olsa katkı verirse, Fethiye halkı bunu görecek ve takdir edecektir.

 

Stadla ilgili önceki yazılarımız:

http://www.fethiyespor1933.com/31-mayis-2015-3478-fethiyespor1933

http://www.fethiyespor1933.com/beskaza-arena-5784-fethiyespor1933

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com