Sanırım Bucaspor maçını internet başında izleyen (tribünlerden seyredebilen şanslı kadın ve çocuklardan değilseniz) pek çok kişi, ikinci yarının ikinci yarısındaki futbolu gördükten sonra “İşte bu” demiştir. Özellikle Onur Okan’ın önderliğinde Fethiyespor öylesine ataklara çıktı ki,  bu futbol pek çoğumuzun kafasındaki soru işaretlerine cevap olmuştur. Burada göz önüne alınması gereken iki gerçek var, birincisi Bucaspor kalesine sürekli kurduğumuz bir baskı yoktu, maç genelde orta sahada geçti ve girdiğimiz pozisyonları iyi değerlendirdik. İkincisi ise Bucaspor’un ataklarını ya defansımız savuşturmasını bildi yada kaleci Sammy iyi pozisyon alarak rakibin atabileceği golleri engelledi. Eğer rakip hiç pozisyona girmemiş olsa “zayıf” bir rakibi yendik diye düşünmemiz gerekebilirdi, ancak rakibin hiçte zayıf olmadığını hepimiz gördük.

Transfer döneminin sonlarına doğru kadromuza katılan oyuncuların kalitesi ve onların verdiği güven, Cumartesi gün Fethiyespor’umuzun oyununa da yansımıştı. Maçta penaltı ve oyunun çirkinleştirilmesi dışında (Bucaspor’lu bir futbolcunun –Muhtemelen Ferhat – daha oyunun başında Ali Dere’ye dirsekle girişmesini saymazsak) herşey vardı. Bazı basit hatalar dışında pas yapabildik, top çevirebildik ve en önemlisi kaybettiğimiz maçlarda rakiplerimizin bize karşı yaptığı gibi hızlı atağa çıkıp goller bulduk.

4-0’lık net skor mutlaka pek çoğumuzu amiyane tabirle gaza getirdi, beklentilerimizi arttırdı. Fakat sürdürülebilir başarı, anlık zaferlerden daha makbuldur. Önemli olan 2 maç kaybedip üçüncüsünü farklı skorla kazanmaktan ziyade bizi orta sıralardan uzak tutmayacak, takımımızın ve taraftarımızın moralini ise üst sıralarda tutabilecek sonuçlar alıp ikinci yarıya kadar takımın oturmasını beklemek olacaktır.

Bugüne kadar seyrettiğim pek çok PTT 1. Lig maçında takımlar sahaya Ziya Doğan ve 7 Ön liberolar şeklinde çıkıyor, bunun neticesinde de gol kısırlığı yaşanıyor. Tabiiki, buradan teknik heyete ne yapacağını söyleme hadsizliğinde bulunmayacağım ama açık ve güzel futbol oynayıp maç kazanılabileceğini de Cumartesi gün ispatladığımızı düşünüyorum.

Ankaraspor, hedefleri olan bir takım, ama yenilmez değil. Cumartesi gün Tavşanlı Linyitspor maçında eksiklerinide görebildik. Tabii bizim takımımızında eksikleri yok değil, ama hafta sonu alınan skorun etkisi ve moraliyle bu hafta içi bizi sevindirecek bir sonuç almamamız olası değil, geçen hafta da belirttiğimiz gibi, önemli olan İNANÇ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir