ziraatturkiyekupasi

Büyük umutlarla başladığımız sezonda, 9. hafta sonunda, topladığımız 10 puanla, 1 maçı eksik lider Pendikspor’un 11 puan gerisinde, 14. sıradayız. Her ne kadar içinde bulunduğumuz durumdan ve alınan skorlardan memnun olmasak da, lig uzun bir maraton. Geçen sezon, 13. Hafta sonunda, lider Hatayspor’un 15 puan gerisinde olan Giresunspor’un, sezonu şampiyon bitirdiğini unutmayalım. Ayrıca herkes gibi bizde her zaman başarı isteriz ama Fethiyespor sevgimizle, saha skorları arasında bir bağlantı yok, sefa kadar cefa da sevdaya dahil.

Genel durumla ilgili girişten sonra, gelelim yazımızın asıl konusuna yani Türkiye Kupasına. Bu Pazar İstanbul’da oynayacağımız Ümraniyespor maçından 3 gün sonra, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu günde, Cumhuriyetin başkenti Ankara’da, Keçiörengücü karşısında, Fethiyespor tarihinin belki de en önemli maçlarından birine çıkacağız. Şöyleki, Türkiye Kupası bu sene 32 takımla ve Şampiyonlar Ligi Formatında, 4’erli 8 grup halinde oynanacak. Keçiörengücü’nü eleyip gruplara kaldığımız takdirde, seri başı uygulaması nedeniyle, grubumuzda muhtemelen 2 süperlig takımı olacak.

Buradan öncelikle oyuncularımıza sesleniyoruz; gruplara kaldığımız takdirde, en büyük kazanç da, kariyerleriniz adına sizin olacak. Geçen sezon ki Fenerbahçe maçının, o gün takımımızda yer alan oyuncuların kariyerine vurduğu damga herkesin malumu. 29 Ekim günü, varınızı yoğunuzu ortaya koyun ve hem bizleri sevindirin, hem de kendi kariyeriniz adına da büyük bir adım atın. Teknik ekibimizin de Ümraniyespor ve Keçiörengücü maçlarına bu gözle bakmasını istiyoruz. Her maç önemlidir ama, Fethiyespor tarihi açısından, 29 Ekim günü oynayacağımız Keçiörengücü maçı çok daha fazla öneme sahip.

Geçen sezon yaşadığımız Fenerbahçe zaferi herkesin hatırındadır hala. Gruplara kalırsak Süperlig’te şampiyonluk yaşamış takımlardan biriyle aynı grupta olmamız kuvvetle muhtemel. Format gereği, tüm rakiplerle hem dışarıda, hem de içeride oynayacağız. Şu an bu satırları okuyanların ‘bu kadroyla yeni bir zafer mümkün değil’ diye mırıldandıklarını duyar gibiyim. Öncelikle futbol bir spor ve sporda yarışmak, kazanmaktan daha önemlidir. İkinci olarakta, futbol bu, hiçbir maç oynanmadan sonucu belli olmaz.

Gruplara kalmanın diğer bir etkisi Fethiye’mizin tanıtımı. Geçen sezon Beşiktaş’ın 2 günlüğüne, maç içermeyen bir kamp için Fethiye’mize geldiğinde, ulusal basında çıkan Fethiye haberlerini hatırlarsa, Fethiye’de oynanacak resmi maçın yaratacağı tanıtım etkisini siz düşünün. Yine oynayacağımız 6 grup maçının Türkiye Kupası yayıncı kuruluşunca canlı yayınlanacak. Gruplara kalan takımlarına verileceği söylenen ‘ayak bastı’ parası ve 6 maçın idda gelirleri de düşünüldüğünde, en az 1 milyon TL civarı bir maddi gelir de cabası.

Son olarak Ankara’da yaşayan tüm Fethiyespor’lulara ve Fethiyespor sevdalılarına sesleniyoruz; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu bu önemli günde, Fethiyespor’umuzu, Cumhuriyetin Başkentine emanet ediyoruz, sahip çıkacağınıza eminiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com