Bu sene gerçekten çok gururluyuz. Geçirdiğimiz muhteşem sezonun ardından, tribün ve taraftar olarakta böyle bir ödüle üstelik 33 takım arasından Şampiyon olmak gerçekten çok mutlu etti. Ne kadar beklediğim bir sonuç olsa da, bunun TFF’nin resmi sitesinde açıklaması farklı bir sevinç yaşattı. APAÇİLER sayfasında paylaştığım yazıda da belirttiğim gibi bunu gerçekten hakeden bir klüp varsa, bu FETHİYESPOR’dan başka bir takım olamazdı. Bu ödülü kazanmak için yapılan her çalışmada olduğum için ya da yapılanlara şahit olduğum için bunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliyorum.

Peki bu ödülü alabilmek için, bu gururu yaşayabilmek için FETHİYESPOR camiası ve APAÇİLER ne yaptı?

2. yarı başlangıcında Başkanımız Sayın İsmail Öztürk‘le yapılan görüşmemizde, böyle bir uygulamanın başladığını ve bizim zaten bu ödülü çok rahat bir şekilde kazanabileceğimizi söylemişti. Rahattı çünkü onun önderliğinde zaten Fethiyespor tribünlerinde son 3 yıldan beri küfür diye bir şey yoktu. Apaçiler taraftarıyla olan samimiyeti, Başkanın her konuda bizlere yardımcı olması, birlik ve beraberlikle böyle güzel bir tribün ortaya çıkmıştı. Kendi aramızda yaptığımız konuşmalarda bu ödülü kazanabileceğimizi ve biraz da olsa takımımıza destek olabileceğimizi düşündük. Geçen sezonun 2. yarısının ilk maçında Eyüpspor stadında başlattığımız 2 takımı elele tribüne çağırma alışkanlığımızı, play off final maçına kadar her maç, her yerde sürdürdük. İlk başlarda içerdeki maçlarda rakip takım kaptanına maç öncesi çiçek verme jestimizi, deplasman maçlarında da uzak yerlere gidemesek bile, orda bulunan 1 ya da 2 öğrenci arkadaşımız sayesinde hem kendi takımımıza hem karşı takıma çiçek verme alışkanlığımızı sürdürdük. Özellikle gidemediğimiz deplasmanlarda bize yardımcı olan, öğrenci arkadaşlarımızla bağlantıya geçen Şenol Özçakıcı ve Caner Nergiz Abi’ye yani İstanbul Tayfa‘ya çok teşekkür ederiz. Kendi sahamızdaki maçlarda çiçek konusunda bize her zaman yardımcı olan Alper Samurkaş ve Tolga Yuluk Abilerimize de ayrıca teşekkür ederiz.

Sezon boyunca bazı kendini bilmez taraftar topluluklarının anlam veremediğimiz küfür ve hakaretlerine maruz kalsak da hiç bir şekilde diyaloğa girmeden sadece takımımızı destekledik. Bazı maçlarda rakip takım için hazırlatılmış pankartları sergileyerek herkesin takdirini topladık. 2-3 maç kötü gittiğimiz dönemlerde bile maç sonları her zaman takımımızı bağrımıza bastık buna en büyük örnek play off son final maçı sonrası takımla hep bir oluşumuz, beraber ağlamamızdı.

Apaçiler olarak Murat Reis eşliğinde her gelen misafir takım seyircisini en iyi şekilde ağırlamamız, sonuç ne olursa olsun adabıyla şehrimizden uğurlamamız ayrı bir gurur duyabileceğimiz özelliğimizdi. Aslında beni en çok sevindiren bazı kesimlerin, Apaçiler kavgacıdır, küfürbazdır, olay çıkartır gibi yaptıkları konuşmaların, ne kadar anlamsız ve boş olduğunun ortaya çıkmasıydı. Biz bu sene gerçekten böyle bir ödülü zaten çoktan haketmiştik bu yüzden emeği olan herkese çok ama çok teşekkür ederiz.

Biraz içimiz buruk tabi, şampiyonlukla beraber Bank Asya’ya bu ünvanlı gitmemiz apayrı olurdu, onu da seneye bırakıyoruz. Artık seneye görevlerimiz, sorumluluklarımız biraz daha artıyor biz Apaçiler olarak her zamanki yerimizde daha güçlü bir şekilde yine olacağız tüm Fethiyespor taraftarlarını da şimdiden bizi bekleyen muhteşem sezona ortak olmak için yerlerine davet ediyoruz.

En baştada belirttiğim gibi bu sene her şekilde çok GURURLUYUZ !

Yazar : Selhan Orhan | Apaçiler

“Gururluyuz” için 3 cevap

  1. Selhan Orhan dedi ki:

    her zaman =)

  2. cok ıyı bı yazı olmus selhancım agzına saglık ( her ne kadar bızı unutsanda 🙂 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com