25 Ağustos Pazar günü saat 20.00’da başlayan Fethiyespor-Balıkesirspor maçında yaşanan olaylar kamuoyunun malumudur.

Balıkesirspor taraftarlarıyla geçmişten bugüne yaşanan gerginlik her iki camianın da bilgisi dahilindedir.  Bu gerginliğin nedenlerine ve sonuçlarına hiç girmeden, son maçta taraftarlar arasında herhangi bir olay çıkmadığı için ve de Balıkesirspor taraftarları herhangi bir zarar görmeden evlerine döndüğü için mutlu ve huzurluyuz.

Hakem hatalarının futbolun doğası gereği oyunun içinde var olduğunun farkındayız. Fakat böyle tecrübesiz bir hakemin böylesine gergin atmosferi olan bir maça verilmesinin de YANLIŞ bir karar olduğu maçtan önce sorumlular tarafından fark edilmese de eminiz ki şu an farkındadırlar. Hakemin berbat yönetimine sığınacak değiliz ama 1.Lig programlarının hemen hepsinde hakemin eleştirildiği düşünülürse, berbat kelimesinin hafif kaldığı da söylenebilir. Hakemden bahsediyorsak Balıkesirspor’un haklı oyununa gölge düşürmek istemiyoruz, ama takımımızın kadro derinliğinin az olduğunu ve eksiklerimizin olduğu Teknik Kadromuz da kabulleniyor.

Her ne olursa olsun, FETHİYESPOR’un çıkarları göz önüne alındığında sahaya yabancı cisim atmanın HİÇBİR açıklaması ve mazereti yoktur! Ama bu olayın Fethiyespor tribünlerinin ve camiasının tamamına mal edilmesini kabul edemeyiz. Taraftar profilimizin duruşu ve yıllardır yaptıkları bütün ulusal medyada haber olmuşken tek bir maçta çıkan ufak tefek bir olayın bu profili bozmasına müsaade etmeyiz! Ayrıca, sahaya atılan maddelerin azlığı bu eyleme katılan kişilerin de ne kadar az olduğunun bir kanıtıdır.

Nasıl ki bu olayı bütün tribüne mal edemezsek, aynı şekilde bir taraftar grubuna da mal edemeyiz. Kimin veya kimlerin attığı bile belli olmadan ‘bu işi şunlar yaptı’ demek önyargının ve yargısız infazın habercisidir.

Balıkesirspor maçı geride kaldı. Sezonun yeni başladığını, transfer döneminin hala bitmediğini unutmadan, desteğimizi sürdürmeli, ürünlere ve kombinelere olan ilgiyi arttırmalıyız. Kimse maçlara ücretsiz girmeye çalışmamalıdır.

Maddi durumu elvermeyen ama Fethiyespor’umuzu desteklemek isteyen kişiler var ise, Fethiye’de var olan iki taraftar derneği (Apaçiler Taraftar Derneği ve FETAD-Fethiyespor Taraftarlar Derneği) önderliğinde bu kişilerin maçlara girebilmesi için sponsorlar bulunarak bir çözüm üretilebilir.

Fethiyespor1933.com platformundaki kişiler olarak birkaç noktaya vurgu yapmak istiyoruz. Öncelikle tarafımızdan sunulan her öneride, yapılan her eleştiride ‘hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değil’ tarzı söylemler oluyor. Fethiyespor1933.com sadece uzakta yaşayan insanlardan oluşan bir platform değildir. Bizim felsefemizi benimseyen ve bizle birlikte hareket edenler içinde, Fethiye’de yaşayan, tribünde emeği ve sözü çok eskilere dayanan taraftarlar da bulunmakta. Ayrıca Fethiyespor tribünlerinde emeği çok çok eskilere dayanan Ağabeylerimizin de her zaman görüşlerini birebir almaktayız. Bu nedenle eleştiri ve önerilerimiz, dışarıdan değil, içeriden gelen eleştiri ve öneriler olarak görülürse memnun oluruz.

Fethiyespor’a desteğin güçlü bir tribünden geçtiği  herkesin malumu. Önümüzdeki maçlarda daha farklı mağlubiyetler, daha kötü hakem yönetimleriyle de karşılaşabiliriz. Ama her ne olursa olsun, Balıkesirspor maçında yaşanan olaylar tekrarlanmamalı ve takımımıza zarar verecek her türlü olay tribünümüzden hepberaber uzak tutulmalıdır. Tribünler içindeki SOĞUK SAVAŞ artık son bulmalı, tek çıkarı ARMA ve LACİVERT-BEYAZ renkler olan tribüncü arkadaşlarımız bir masa etrafında buluşup, konuşarak sorunlarını çözmelidir. Yönetimizin de bu konuda öncü olması ve tüm taraftarlara daha da fazla eşit mesafede durması önemlidir. Fethiyespor tribünleri, Fethiyespor’un kalbidir, bu kalp güçlü atmalıdır ki TAKIMIMIZ da sahada daha da güçlü bir şekilde savaşsın!

Fethiyespor tribününün önde gelenleri ve yıllardır bu tribün için savaşan herkese açık çağrımızdır, gün birlik ve beraberlik günüdür, sorunları hallederek bir araya gelme günüdür! Her seneden daha çok BU SENE bir araya gelmeye ihtiyacımız var! Lütfen herkes elini taşın altına soksun ve enerjimizi tribün içi sorunlara değil, nasıl deplasman yapacağımıza, evimizdeki maçlarda nasıl daha güçlü bir tribün oluşturacağımıza harcayalım.

İmza : (Alfabetik sıra)
Cahit Coşkun
Caner Nergiz
Deniz Akyol
Emrah Aydınalp
Engin Özdemir
Erdem Dağlarbaş
Erdem Egemen Korkmaz
İbrahim Turhal
Mustafa M. Ertürk
Şenol Özçakıcı
Tolga Taşar

NOT : Sizler de bu yazıya hem fikirseniz ve sizin de imzanız olsun istiyorsanız aşağıdaki “Bir Cevap Yazın” bölümünü kullanabilirsiniz.

“GÜN BİRLİK BERABERLİK GÜNÜ” için 4 cevap

  1. sedat ünal dedi ki:

    Benimde uzun süredir savunduğum düşünceleri dile getirmişsiniz. Kaleminize sağlık. Eğer amaç Fethiyespor ise gerisi teferruattır. Her şekilde birlik ve beraberlik sağlanmalıdır..

  2. mücahid kabaca dedi ki:

    teşekkürler…beğenerek takip ediyorum sizleri…

  3. Serkan Karagüç dedi ki:

    Geçtiğimiz hafta oynanan Balıkesirspor maçında kendini bilmez 3-5 kişinin sahaya attığı yabancı maddelerden dolayı tatil edilen maç yüzünden muhtemelen ciddi bir ceza alacağız. Takip ettiğim ilk günden beri tarafsız, sağ duyulu ve fair play çerçevesinde paylaşımlar yapan Fethiye Spor facebook sayfasında, Balıkesirspor maçından sonra gayet net ve doğru bir tespit olan “Sahaya yabancı madde atıp maçın tatil edilmesine, alacağımız cezaya sebebiyet verenler, Fethiyesporumuza maçın hakeminden daha çok zarar verdi” paylaşımının altına bazı arkadaşlar olayların sorumlusu olarak transferin doğru yapılmadığını belirten yorumlar yazdılar.Herşeyi bir kenara koyarak; muhtemelen cezalı olacağımız maçlarda kaybedilecek olası puanlar yüzünden takımımız küme düşme potasına girerse bunun sorumlusu sadece yapılamayan (ki en az 1-2 transfer daha yapılacağını biliyorduk ve Artun Akçakın transferi geldi) transferler mi olacak yoksa Fethiye’de yaşadığı halde takımın takip etmeyen, takımının bu ligdeki en düşük bütçeye sahip takımlardan biri olduğu halde pozitif futbol oynamaya çalıştığını göremeyen ve hala daha takımına destek olduğunu düşünen taraftarın da bu olası senaryoda payları olacak mı?

  4. Ben de yazılan yazılara canı gönülden katılıyorum. Yorumlarıda beğenek takip idiyorum. Fethiyesporu Ankarada medyadan, vs. takip ediyorum. Kulüp sitesine eksiklerini Maçı yorumunu yapmaya çalışıyorum. Kısıtlı imkanlarla bu kadar olur. Para olsa bende kulüp başkanlığına aday olurum. Önemli olan bu imkanlarla bu başarıyı yakalamak. FETHİYESPORUMUZU SEVİYORUZ, HERŞEYİ İLE DESTEKLİYORUZ. BAŞKA FETHİYE YOK.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com