29 Ağustos tarihli yazımızla (http://www.fethiyespor1933.com/futbolun-guzellikleri-lig-tvde-olsun-2838-fethiyespor1933 ) ‘Futbolun Güzellikleri Ligtv’de olsun’ sloganıyla yola çıkmış ve 9 Eylül tarihinde oynanacak Bandırmaspor-Fethiyespor maçının 2. Ligden yayınlanacak ilk maç olması için bir kampanya başlatmıştık. Öncelikle bu kampanyada bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Her 2 kulüp yönetiminden bağımsız ve tamamen spontone olarak başlayan bu kampanya sosyal medyada oldukça destek gördü. Ligtv’nin kararında bir etkisi oldu mu bilemeyiz ama, netice olarak Bandırmaspor-Fethiyespor maçı, 2. Ligden canlı yayınlanan ilk grup maçı (Ulusal kanallarda) olarak tarihe geçti.

Milli maç arası nedeniyle Süper Lig, 1. Lig ve Avrupa Liglerinde maç olmaması nedeniyle, ciddi bir izleyici potansiyeli olan maç, sadece 2. Ligden canlı yayınlanan ilk grup maçı olması nedeniyle değil, maç öncesi ve sonrası yaşanan güzelliklerle de tarihe geçti.
Renkli görüntüler daha feribot yolculuğunda başladı. Alt liglerin bir güzelliği, Ümit Milli Takım kampından dönen Fethiyespor futbolcusu, Ligtv ekibi, Fethiyespor taraftarı ve Fethiyespor taraftarının davetini kırmayarak maça gelen Ntvspor yorumcusu Devrim Çetin aynı karede buluştu.
   

Yine İstanbul’dan maça giden Bandırmaspor taraftarlarıda aynı feribotta idi.

Bandırma’da Bandırmaspor taraftarlarınca karşılandık ve Lig TV ekibinin de bulunduğu mekanda, bir arada kahvaltı ettik. Kahvaltı esnasında, Bandırmaspor Kulübü Başkanı Sn. Mehmet Kılkışlı ve Fethiyespor Kulübü Başkanı Sn. İsmail Öztürk, bir arada hem 2 takım taraftarına hem de ligtv ekibine hoş geldiniz dediler. 2 takım taraftarı, yayıncı kuruluş ekibi ve 2 kulüp Başkanının aynı karede yer aldığı başka bir maç olmamıştır desek yanılmayız sanırım.

  

Daha sonra 2 takım taraftarı bir arada maçı beklemeye başladık ve Bandırma-Fethiye tezahüratları ile Bandırma sokaklarını inlettik.

Maç öncesi Fethiyespor taraftarı olark, Eskişehirspor’lu kardeşimiz Ediz Bahtiyaroğlu’nu ve Şehitlerimizi de unutmadık.
 

Tribünlerin maç öncesi 2 takımı el ele tribünlere çağırması ve futbolcuların kucaklaşarak tribünleri selamlamaları da çok hoştu.

Ayrıca deplasman takımı olmamıza rağmen, geçen sene başlattığımız geleneğimize sahip çıkarak, 2 takım kaptanına çiçek verdik.
  

Bir önemli ayrıntıyı, Ligtv programcısı Okay Karacan ‘Bandırma-Fethiye maçı öncesi saygı duruşunda tek ses çıkmadı. Bu büyük sessizlik örnek olsun’ diyerek anlatıyordu.

Bu şartlar altında başlayan maçı 2-1 kaybettik. Hem mağlup olan takımımızı, hem de galip gelen rakibimizi alkışlarla soyunma odasına uğurladık. Stad çıkışında, Bandırmalı arkadaşların arabalarıyla şehre döndük.

Bandırmaspor Başkanı sn. Mehmet Kılkışlı yayın ekibine, Fethiyespor Yönetim Kurulu üyesi sn. Mehmet Suri abimizde İstanbul’dan gelen Fethiyespor taraftarlarına aynı mekanda yemek verdiler.
 

İlerleyen saatlerde masalar birleşti ve sohbet koyulaştı. Ligtv spikeri Loran Vayloyan maçla ilgili samimi görüşlerini şu şekilde anlattı ‘ne yalan söyleyeyim bu maça görevlendirildiğimi öğrendiğimde, Milli maç arasındaki tatilimin bölünmesi nedeniyle pek memnun olmamıştım. Ancak bu günü yaşadıktan sonra çok memnunum. Yüzlerce maçta görev aldım ama en çok keyif aldığım yayın günlerinden biriydi. ‘ Diğer Ligtv çalışanları, Tutkumuz Futbol programı yapımcısı Okay Karacan ve Ntvspor Yorumcusu Devrim Çetin’in fikirleri de benzer yöndeydi.

Ayrıca sosyal medyada da, maçla ilgili çok güzel geri dönüşler oldu. Tff Başkanı Sn. Yıldırım Demirören, Tff resmi internet sitesinden bu maçla ilgili kutlama da bulundu. (http://www.tff.org/default.aspx?pageID=285&ftxtID=16173 ) Tff Profesyonel Kurul Başkanı Sn. Arif Koşar’da Fethiyespor Kulüp Başkanı Sn. İsmail Ötürk’e kutlama mesajı gönderdi.

 

9 Eylül 2012 günü, sahada Bandırmaspor’un saha dışında 2 tarafın kazandığı, çok güzel bir gün yaşadık. Bu dostane ortamı yaratan 2 takım taraftarına, Futbolcularına ve Yönetimine, bu güzelliklerin tüm Türkiye’ye aktarılmasına vesile olan Ligtv ve çalışanlarına, Feribot iskelesine kadar bizzat gelerek bizleri uğurlayan Badırmaspor taraftarına ve Sayın Başkanına teşekkür ediyoruz.

 

Son olarak Ligtv’ye buradan bir çağrı yapmak istiyoruz. Elbette her hafta Bandırmaspor-Fethiyespor maçı olmayacak ve elbette her hafta Bandırmaspor veya Fethiyespor’un maçı yayınlanmayacak. 2. Ve 3. Ligde haftada 43 maç oynanıyor. Ligtv’den, bu 43 maç arasından, Bandırmaspor-Fethiyespor maçı gibi güzelliklerin yaşanabileceği maçları seçmelerini, fair play ruhuna aykırı görüntüleri değil, güzellikleri ön plana çıkaracaklarını deklare etmelerini ve centilmenlikleriyle ön plana çıkan takımların daha çok canlı yayında olmasına özen göstermelerini talep ediyoruz.

İmza : Fethiyespor1933.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com