Fenerbahçe Yönetim Kurulu’na,

Öncelikle, kura çekiminden bu yana gösterilen sempati ve maç günü sergilenen misafirperverlik için tüm Fenerbahçe Camiasına teşekkür ederiz.

Fethiyespor taraftarları olarak, Stad Müdürlüğünüz ile yaşadığımız bazı sorunları, bu yaşananlardan bilginiz ve dahliniz olmadığını düşündüğümüz için, sizlere aktarma gereği hissettik.

Fethiyespor taraftarları olarak Fenerbahçe ile eşleşmenin verdiği gurur ile, takımımızı ve Fethiyemizi, Şükrü Saracoğlu Stadında en iyi şekilde temsil etmek üzere bazı hazırlıklar yaptık. Takımımızın renkleri olan lacivert&beyaz kumaşlarla, mütevazi bir koreografi yapmak istedik. Yine Centilmenlig şampiyonu olan bir takımın taraftarları olarak, tüm Türkiye’ye bir centilmenlik mesajı vermek üzere, Atatürk’ün, ‘Spor Dostluk Barış ve Kardeşliktir’ vecizesini pankart haline getirdik. Pankartın başında Atatürk resmi, sonunda Fethiyespor Arması vardı. Pankartta, şampiyonluk yaşamış 5 takımın ve Fethiyespor’umuzun renklerini kullandık. SPOR (bordo&mavi), DOSTLUK (siyah&beyaz), BARIŞ (sarı&kırmızı), VE (yeşil&beyaz), KARDEŞLİKTİR (KARDEŞ > sarı&lacivert, LİKTİR > lacivert&beyaz) renklerden oluşuyordu.

3 Aralık Salı öğleden sonra pankartları asmak üzere Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na gelen arkadaşlarımızı karşılayan stad görevlileri, sadece lacivert&beyaz kumaştan oluşan, koreografi malzemelerinin stada sokulmasına izin vermeyeceklerini belirttiler. Pankartlarımız içinde, ‘pankartlarınızı biz teslim alıp asacağız’ dediler. Arkadaşlarımız, ‘Spor Dostluk Barış ve Kardeşliktir’ pankartını, Vefat eden Lösemi Hastası Korcan için hazırlanan pankartı ve hemşehrimiz Salih Uçan için hazırlanan pankartları, Stad Müdürünün odasının önünde yetkililere teslim ettiler.

Maç günü saat 11:38’de, 02165421851 nolu telefondan, bir arkadaşımızı arayarak, ‘Pankartlarıkızı içeriye bayan soyunma kabinine bıraktık diye bilgi verdiler’. Bir iki dakika sonra tekrar arayarak ‘Tff Temsilcilerinin, Spor Dostluk Barış ve Kardeşliktir pankartının asılmasına izin vermediklerini, pankartı 1-2 gün sonra kulüp binamızdan alabilirsiniz’ mesajını ilettiler.

Saat 11:38’de, Temsilcinin Stada gelip, pankartları incelemesine ihtimal vermediğimiz için, maçın temsilcilerine ulaşmaya çalıştık. Saat 14:00 sularında maçın temsilcilerinden Rahmi Kuşcu’ya cep telefonundan ulaştığımızda, temsilciden ‘bana her hangi bir pankart gösterilmedi, dolayısıyla bir izin vermeme durumu söz konusu değil’ cevabını aldık.

Durumu yöneticilerimizle paylaşarak, Temsilci ile görüşmelerini rica ettik. Maç öncesi Fethiyespor Genel Sekreteri Okan Uysal’ın, Temsilci Rahmi Kuşcu ile görüşerek sorunu çözmeye çalışması üzerine, Temsilci, Güvenlik Amiri ve Stad Müdüründen incelemek üzere pankartı talep ettiğinde önce ‘pankart kulüp binasında’ sonra da ‘bize pankart teslim edilmedi’ gibi cevaplar verildiğini, yöneticimiz Okan Uysal’dan öğrendik.

Öncelikle pankartımız hala Kulübünüzde, pankartımızı nasıl teslim alabiliriz? Sadece kumaştan oluşan ve talimatlara aykırı bir madde içermeyen koreografi malzemelerimiz stada neden alınmadı? Ulu Önder Atatürk’ün bir vecizesinden oluşan bu pankartı, Stad Müdürlüğünüz neden astırmadı? Bu olayda sorumluluğu olanlar kimlerdir? Fenerbahçe Yönetim Kurulu, olayda sorumluluğu olanlar hakkında ne gibi bir tasarrufta bulunacaktır? Konuyla ilgileneceğinizi ümit ediyor, Saygılar sunuyoruz.

İmza : Fethiyespor1933.com Taraftar Blog Sitesi

pankart fb-fs

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com