Geçen sezon oynadığımız playoff finalinden bu yana, ulusal ölçekte tanınırlığımız ve marka değerimiz giderek yükseliyor. Bu yükselişi, maddi getiriye dönüştürmek ve yerel ölçekte ‘farkındalık’ ve ‘bağlılığı’ artırmak için ciddi çalışmalar yapmak gerekiyor diye düşünüyoruz.

Bu noktada facebook sayfamıza gelen birkaç yorum bize ilham verdi.

TC Bugra Çakar bence yaz sezonu boyunca kulübümüz en cok satis yapacagi taraftar ürünün üstünde aramamizinda bulunacagi PLAJ HAVLUSU olacagi düsüncesindeyim…

Erdem Egemen Korkmaz Plaj havlusu, parmak arası terlik, tshirtler, şortlar, deniz şortları.. Kapış kapış gider. Bence özellikle turizmin yoğun olduğu yaz dönemleri için kesinlikle profesyonel bir çalışma yapılmalı, güzel ürünler satılmalı belli noktalarda. Mesela? Çalış, Ölüdeniz, Hisarönü.. Fethiye’de zaten Fethiyespor Store’un yeri çok uygun, salı pazarının girişinde.

İrfan Kınay Oteller havuz için havlu bulunduruyor, sadece otellere toptan satış amaçlayan bir çalışma bile yapılmış olsa süper olur bence. Hem maddi katkı olur, hem de Fethiye’ye tatile gelen herkesin aklının bi löşesine Fethiyespor girmiş olur. Perakende satış da pek tabi mümkün. Kaliteli ve hesaplı bir ürün ortaya konursa satmaması imkansız.

Fethiyemiz bir turizm merkezi. Fethiye’de yerel halkın ve otellerin senelik plaj havlusu tüketimi hakkında net bir bilgimiz yok ama çok ciddi bir rakam olduğunu düşünüyoruz. Üzerine Fethiyespor arması basılmış bir plaj havlusu fikri maddi getirisinden ziyade, yerel ve ulusal ölçekte yaratacağı farkındalık açısından oldukça etkili olabilir. Otellerle, Çalış Plajı gibi noktaları işletenlerle yapılacak anlaşma ile toptan satış yapılabilir. Özellikle otellerin havuz için müşterilerine üzerinde Fethiyespor arması bulunan havluları vermesi, tatilcilerin aklının bir köşesine Fethiyespor’un yerleşmesini sağlayacaktır. Çalış plajı gibi noktalarda, şezlong kiralayanlara da üzerinde Fethiyespor arması bulunan havlular verilmesi, Fethiye halkının farkındalığını da arttıracaktır. Tatile geldiği otelde Fethiyespor havlularını görüp Fethiyespor  forması almak isteyenlerde olacaktır. Havlu yanında, yazlık başkaca ürünlerde düşünülebilir.

Her yaz yüzbinlerce yerli ve yabancı turist Fethiyemize geliyor. Hemen hemen hepsi, giderken yanında hediyelik eşyalar götürüyor. Fethiye ve Fethiyespor temalarının bir arada bulunacağı hediyelik eşya satışı da düşünülmesi gereken bir konu.

Tüm bu ürünlerin, üretimi, tedariği, satışı karmaşık olabilir ve karlı gözükmeyebilir. Ancak Fethiyespor markasına katacağı değer kuşkusuz çok fazla olacaktır. Turizm sezonu başlamadan önce, düşünülmesi ve gereken planların yapılarak hayata geçirilmesi mümkün diye düşünüyoruz.

İmza : Fethiyespor1933

“Farkındalık Yaratacak Fethiyespor Ürünleri” için 6 cevap

 1. Buğra Çakar dedi ki:

  Fikirlerimize destek olduğunuz için çok Sağolun .. Takibindeyiz http://www.fethiyespor1933.com

 2. Gürcan Güneser dedi ki:

  Bandana, şort, t-shirt

 3. Anıl dedi ki:

  gözünüzü seveyim duzgun bayrak yapın cıft tarafı amblemlı buyuk tekneye asılabılcek

 4. zafer sekerci dedi ki:

  Evet bayrak konusu önemli takım şampiyon oldu insanların iş yerlerinde ve evlerinde doğru dürüst bayrak bile yok. Gökyüzünde( Yamaç Paraşütü) daha fethiye spor bayrağı açarak şampiyonluk kutlayamadık.Düşünceler güzel ihşallah güzel şeyler olur Fethiye Spor için.

  Unutmayın Herkez Fethiye de Yaşayabilir ama Herkez Fethiye Spor Aşkıyla Yaşayamaz.

 5. BURAK dedi ki:

  T-SHIRT yapılsın fethiyespora özel.tshıt mavi renk olsun ortasında büyük FETHİYESPOR arması olsun 😀

 6. Salih Aydogdu dedi ki:

  gecen agustos ayinda fethiye formalari almak icin satis merkezinize geldim,malesef satmaya hic formaniz yoktu!!!!!
  saygilarimla
  s.a

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com