Üst üste alınan kötü sonuçlardan sonra Fethiye’de hakim olan karamsar ve ümitsiz hava, büyük yankı uyandırdığımız Kadıköy ‘FETHİ’ ile dağılmış, tekrardan özlediğimiz hep dilediğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ortamı oluşturmuştu. Fethiye halkının yeniden inanması ve yeni bir soluk Engin hocanın gelişi gidişatın seyrini değiştirmiş, 2 maçlık galibiyet serisini ve bunun mutluluğunu bize yaşatmıştı.

3 MAÇLIK GALİBİYET SERİSİNİN ARDINDAN KUPADA ESKİŞEHİRSPOR…

Fenerbahçe’yi Kadıköyde eledikten sonra ligde de son 2 haftada aldığımız galibiyetler tüm camiayı sevince boğarken bir yandan da 5. turda oynayacağımız Eskişehirspor maçının heyecanı sürüyordu. Bu seviyelerde ilk defa bu sene tüm Türkiye’de ismimizi duyurmuştuk, bu maç da bizim için gelecek yıllar adına büyük bir tecrübe olacaktı.

FETHİYESPOR / ANKARA…

Ankara’da yaşayan Fethiye bölgesinin güzel insanlarıyla maçtan önceki Pazar gün bir kafede buluştuk. Eskişehir maçının organizasyonunu yaparken bir yandan da memleket havasını alıp hasbihal ettik. Nihayetinde bir araçla hep beraber gitmeye karar verdik.

YOLCULUK…

Tamamı harçlıklarından arttırarak, sırf Fethiyespor sevdasıyla okulunu,dersini bırakan 23 öğrenciyle bir midibüse doluşup yola çıktık. Hava o kadar soğuktu ki ellerimizi hissetmiyorduk ama hiç üşümüyorduk. Bizi tek ısıtan şey boynumuza doladığımız Fethiyespor atkısıydı. Zevkli ve neşeli geçen 3 saatin ardından Eskişehir tabelasının önüne vardık. Geçen geceden hazırladığımız el emeği pankartımızla önünde çekindiğimiz fotoğraf, güzel anılarımızın arasına katıldı bile.

MAÇ BAŞLIYOR…

Maçın başlama saati olan tam 4’te stada vardık. Ardından tribündeki yerlerimizi aldık. Yaklaşık 200 kişiyle,soğuk havaya rağmen takımımızı desteklemeye başladık. Lacivert-beyaz, Akdeniz akşamları… Eskişehir sustu, Fethiye taraftarlarını dinliyordu resmen. Taraftarların da desteğini alan takımımız ilk yarı neredeyse başa baş bir oyun sergiledi. Ahmet Aras’ın yakaladığı pozisyon olsun Kenan’ın şutu olsun bizi heyecanlandıran anlardandı. İlk yarı bitmek üzereyken hala stad ışıklarının yanmaması aklımızda bazı kötü şeyler getiriyorken tam da o sırada gelen haberler, trafonun patladığı ve maçın oynanmayabileceğini söylüyordu. O an tam anlamıyla yıkılmıştık ve kızmıştık. O kadar yolu gelip, ilk yarı kötü olmayan bir performans sergileyip ikinci yarıyı oynayamadan Ankara’ya geri dönmek bizim için hiçte hoş olmayacaktı. Çoğu kişide Ankara’ya dönme isteği hiç yoktu zaten. Kalacak bir yer ayarlansa eminim otobüsün hepsi Eskişehir’de kalır ertesi gün maçını izler Ankara’ya dönerdi ama herkesin kalacak yer bulması imkansızdı. Umutlu ve biraz da şanslı 9 kişi otobüsten indi. İnanın,aramızda otobüsten indiğimizde kalacak yeri olmayan arkadaş bile vardı. Nihayetinde iyi kötü kalacak bir yer bulduk. Eve giderken, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Fethiyespor kafilesine verdiği yemekte yöneticileri, futbolcuları ve çok sevdiğimiz Devrim Babamızı ziyaret ettik. Sonrasında evlere dağıldık ve ertesi günü beklemeye başladık. Macera, talihsizlik ve sürpriz dolu bir gecenin ardından maçın 2. yarısının oynanacağı gün gelmişti.

MAÇ GÜNÜ…

Yavaştan stada geçtik, pankartımızı astık. Maça gelen sayısı önceki güne göre üçte bir oranda azalmıştı ama desteğimize devam ettik lakin art arda yediğimiz 2 gol tribünde bizleri suskunluğa büründürdü ve umutlarımızı azalttı. Nihayetinde maçı 3 0 kaybettik ve ZTK 5.turunda kupaya veda ettik. Eğer trafo patlamasa maç gününde devam etseydi daha farklı şeyler olabilirdi böyle sonuçlandı. Buralara kadar  gelebilmek, öncesinde lig lideri Fenerbahçe’yi elemek çok büyük başarı. Tüm Fethiyespor camiasını, bize bu mutluluğu yaşattığı için teşekkür ediyorum. Ayrıca, benimle birlikte Ankara’dan gelen 22 arkadaşımı gönülden kutluyor kendi adıma teşekkür ediyorum hatta maçı bekleyip Eskişehir’de kalan 8 arkadaşımın gözlerinden öpüyorum. Önümüzde çok önemli bir Bolu maçı var, mutlak parola galibiyet, taraftar inanıyor bu sene buradayız, hiçbir yere gitmek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com