2014-2015 Futbol sezonunu dün akşam itibariyle açtık. Dün akşam maçın skorundan çok daha önemli bir olay yaşandı, sessiz sedasız. Ancak bu olay, şaşaalı galibiyetlerden çok daha önemliydi bize göre.

ulaşplaket

Takımımızın dün akşam giydiği formaların tasarımını, Fethiye’de yaşayan, engelli bir kardeşimiz yaptı. Ulaş Yöntem adlı engelli kardeşimiz, yaşadığı ‘skolyoz’ hastalığından dolayı, vücudunun bir tarafının gelişiminin daha az olması nedeniyle uzun süre ayakta kalamıyor, tek başına seyahat edemiyor, bu nedenle zamanının büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçiriyor. Yıllardır dizayn ettiği fotoğraflarla, sitemize ve facebook sayfamıza da büyük emekleri olan Ulaş ilk olarak 80. Yıl için tasarımlar yaptı ancak o dönem tasarımları kabul görmedi.

ulaşforma

Bu sezon için tasarladığı formaları, sosyal medya üzerinden kulübe gönderen Ulaş, hiç beklemediği bir dönüş aldı; gelen mesaj, tasarımlarından bir tanesinin, yeni sezon forması olarak seçildiğini söylüyordu. Lacivert zemin üzerinde, Türk bayrağını temsilen kırmızı&beyaz şeritlerin bulunduğu ve kulübümüzün, tüm renklerini içeren, sade tasarım, bu sezon ki iç saha formamız oldu. Bu hafta içi yeni bir mesaj aldı Ulaş, Pazar akşamı saat 19:00’da kulübe davet ediliyordu. Belirtilen saatte kulübe gitti, bir plaket ve tasarladığı forma takdim edildi kendisine. Menemen Bld. Spor maçını da protokol tribününde izledi. Engelli bir taraftarın, amatör tasarımlarının, profesyonel bir takım tarafından kullanılması, ülkemizde ve dünyada bir ilk belkide. Bu duyarlı olayda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

ulaş1

ulaş2

Herkesin Fethiyespor için yapabileceği bir şey vardır sözünü, daha güzel anlatacak bir hikaye olamaz diye düşünüyoruz. Ancak buradan kulübümüze ve Belediye Başkanımız Sn. Behçet Saatçi’ye bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Engelli kardeşlerimiz için, bu güne kadar yapılanları yeterli görmeyelim ve onlara hayatı kolaylaştırmak için daha çok çalışalım. Stadımızda engelli kardeşlerimizin rahatça maç izleyebileceği bir bölüm oluşturalım. Fethiye’mizi de engelli kardeşlerimizin, hiçbir engelle karşılaşmadan yaşayabileceği fiziki koşullara kavuşturalım.

Gelin hep birlikte Fethiye’de ENGELLERİ KALDIRALIM.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com