4 Aralık 2013 Fethiyespor tarihinin unutulmaz günleri arasına girdi, belki de birinci sıraya oturdu. Fenerbahçe galibiyetiyle değil tabiki; Futbolcularımızın seremonide, Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzun sonrasında ortaya koyduğu duruş ile. Milyonluk camiaların gücünü arkasına almış Başkanların gıkının çıkmadığı, hatta taraftarlarının bazı eylemlerinden sonra jet hızıyla resmi internet sitelerine özür metinleri girdiği bir ortamda, YÜCE ATATÜRK tişörtleri nedeniyle, Pfdk’ya sevkedilmemiz üzerine yaptığı DURUŞUMUZUN ARKASINDAYIZ açıklamasından ötürü Başkanımız İsmail Öztürk’ü ve Yönetim Kurulumuzu tebrik ediyoruz. Ayrıca 4 Aralık’tan bu yana, yanımızda olan tüm taraftar gruplarına, yazılı ve görsel basın kuruluşlarına da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Bir ülke düşünün ki, kurucusuna olan sevgisini dile getirdiği için, eleştirilsin insanlar. ‘Neden 4 Aralık’ densin, ‘şov’ yapmakla, ‘istismar’ etmekle, ‘kendine mal ederek, tartışma yaratmakla’ suçlansın.

Atatürk’e olan sevgimizi anlatmak bize zül geliyor ama anlamayanlar için, filmi biraz geriye sararak bir özet geçelim.

Tarih 10.04.2011
Yer Ankara. Türk Telekomspor-Fethiyespor maçı için Ankara’ya giden Fethiyespor taraftarı, maçtan önce nereye gidiyor sizce? (Bunların Fethiyespor’lu olduklarını nereden bilelim diyenler için; Ata’ya saygılarından, toplu resimde atkılarını açmamışlar.)

ahmet çakar anıtkabir

Tarih 26.10.2013
Yer Fethiye Şehir Stadı. Fethiyespor-Karşıyak maçı öncesi her iki takım taraftarı birlikte ne söylüyor acaba?
YouTube Preview Image

Tarih 24.11.2013
Yer Fethiye Şehir Stadı. Fethiyespor-Tavşanlı Linyitspor maçı, bakınız seremonide Fethiyespor futbolcuları giydikleri tişörtlerle ne yazmışlar.
ahmet çakar başöğretmen

Ve Tarih 04.12.2013
Yer Şükrü Saracoğlu Stadı.Fenerbahçe-Fethiyespor maçı öncesi, Fethiyespor futbolcuları, Fethiyespor tarihinin en üst seviye maçı öncesi, bir ilçe takımı olarak bu düzeyde bir maç oynama şansı yakaladıkları için, ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü anıyorlar.
ahmet çakar yüce atatürk

Bir cümle de Fenerbahçe’ye şirin gözükmek için böyle bir şey yaptılar diyenler için söylemek istiyoruz. Öncelikle ATATÜRK Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur ve kimsenin tekelinde değildir. Bir alt lig takımı, bir büyük takımın sahasına gelmişse ve çok olumsuz bir davranış sergilememişse, zaten herkese şirin gelir bu tablo. Ayrıca şirin gözükmek gibi bir amacımız olsa, içinde bordo&mavi renkler olan aşağıdaki pankartı açmak istemez ve Şükrü Saracoğlu Stadı yetkilileri ile problem (http://www.fethiyespor1933.com/fenerbahce-yonetim-kuruluna-6752-fethiyespor1933 ) yaşamazdık.
pankart fb-fs

Son olarak, Fethiyespor’u ‘istismar’ yapmakla suçlayan ve ‘inşallah küme düşerler’ ve yemişim Fethiye’yi’ diyen bir zavallı varmış. Sondan başlayalım, Fethiye deniz memleketi malum kılçıklıdır kolay yenmez. Fethiye’nin eski isimlerinden biri de BEŞKAZA’dır, anlamını bir araştır istersen. Kendisine ‘medya maymunu’ deyip, maymunlara hakaret etmek istemiyoruz. Bazı insanlar ‘sahibinin sesini’ dillendirir, bazıları da Kalbinin sesini. Biz kalbimizin sesini dinlemeye ve dillendirmeye devam edeceğiz. Fethiyespor’un KÜME DÜŞMEYECEğini Mayıs ayında hep birlikte göreceğiz. Mayısta sezon başlar Fethiye’de, kendisini Ölüdeniz’de güneşlenmeye davet ediyoruz, bikinisi de bizden hediye bu arada.

İstismar konusuna gelince. İstismarın, Türk Dil Kurumu Sözlüğü’ndeki karşılığı ‘sömürme’. Fethiyespor ‘ATATÜRK’ü ‘istismar ederek’ kimi sömürebilir? Fethiyespor’u ‘istismar’la suçlayanlar, bu suçlamalarıyla kimleri sömürebilir? Fethiyespor disiplin kuruluna sevkedildiğine göre, SÖMÜRÜYÜ YAPANLAR FETHİYESPOR’U SUÇLAYANLAR olmasın?

#Fethiyespor1933

“Durup Dururken Mi Acaba?” için 5 cevap

 1. Yusuf dedi ki:

  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜM TÜRKİYENİN ATATÜRKÜDÜR. ATATÜRKÜN İSMİNİ GELEN GEÇEN KULLANARAK KALKAN YAPIYOR ÖRNEK CAPULCU AYYAŞ VE PROTESTOCULAR. ATATÜRKÇÜYÜM DİYEREK ÜLKEYİ KARISTIRIYOR TAKSİMİ 30 GÜN İSGAL EDİYOR. ! BAYRAM DEĞİL SEYRAN DEĞİL YÜCE ATATÜRK YAZISIYLA NİYE CIKARSIN BE ARKADAŞ YÜCE ALLAHTIR.

 2. can kontaş dedi ki:

  #Fethiyespor1933 FB Lİ OLARAK ATATÜRK DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKARKEN YALNIZ OLMADIĞIMIZI BİLMEK GÜZEL ,YANINIZDAYIZ!!

 3. CemKaptan dedi ki:

  O şaklaban heryerden kovula kovula beyaztv ye kadar gitti. Eceli gelen köpek misali. #yanındayızfethiye

 4. Hakan Karslıoğlu dedi ki:

  Ne yazıktırki memlekette Atatürk, Türk yazmak veya bunlardan bahsetmek provoke etmek hatta bölücülük oldu. Bırakalım herkes maçlara istediği ismi destekleyen pankart veya tişört le çıksın ki herkesin ne mal olduğunu görelim. Dün akşam bazı sefiller maçlardan evvel söylenen istiklal marşını bile sorgulamaya başladılar. Bence yazınız çok ama çok hafif kaçmış, kesinlikle daha sert olmalıydı. Tepkimizi çok daha sert vermeliyiz böyle durumlarda. Yoksa çok fazla değerlerimizi kaybedeceğiz. Vede…. Beğenmeyen gitsin….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com