Fethiyespor’umuz Bozüyükspor’u penaltı atışları sonunda mağlup ederek, 1.ligin son basamağı olan finale yükselmeyi başardı. Hazır galibiyetler üzerine yazmaya alışmışken, finalde de benzer bir zafer yaşayarak; kariyerimin en değerli satırlarını memleketimizin takımına ayırmayı can-ı gönülden isterim. Bozüyük zaferini sizlere kendimce anlatmaya çalıştım. Beğeniyle okumanızı temenni ediyorum.

Bu önemli karşılaşma öncesine gittiğimizde gerek basının gerekse bahis şirketlerinin favorisi Bozüyükspor’du. Bunda Fethiyespor’un eksik listesinin kabarık olmasının payı da büyüktü. Ayrıca Beyaz Grup takımlarının, Kırmızı Grup takımlarından daha iyi olduğu iddiası da bu tezi güçlendiriyordu.

Maçın başlamasıyla birlikte Bozüyükspor’u favori görenlerin fikri de değişmeye başladı. Daha ilk dakikalardan itibaren üstünlüğü ele geçiren Fethiyespor’umuz, birçok gol pozisyonunu da cömertçe harcadığı ilk yarıyı, harika performansıyla göz dolduran Samed ve Abdullah Apak’ın golleriyle 2-0 önde tamamladı.

İkinci yarı için savunmaya çekilirsek sıkıntı yaşarız derken, oyuna sonradan dahil olan ve Bozüyükspor’u ayağa kaldıran isim Furkan’ın golüyle fark bire indi. Bu dakikadan sonra Bozüyükspor baskısını arttırdı ve hakemin büyük hatası sonucu frikikten eşitliği sağladı. Pozisyon öncesinde faul yoktu fakat maçın hakemi karşılaşma boyunca oyuncuların etkisi altında kaldığı için bu pozisyonu faul olarak değerlendirmesi beni hiç şaşırtmadı.

Eşitliğin ardından Fethiyespor tekrar oyunda üstünlüğü ele geçirse de karşılaşma 2-2 eşitlikle sona erdi. Uzatma dakikalarında da gol sesi çıkmadı ve penaltı atışları finalisti belirledi. Penaltı atışlarının Fethiyespor taraftarının bulunduğu tarafta olması heyecanımızı daha da arttırdı ve Emin Sarı 2 penaltıyı çıkararak finale giden kapıyı ardına kadar açan isim oldu.

120 dakika boyunca desteğini sürdüren, tüm küfürlü tezahüratlara rağmen centilmenliğinden bir an olsun taviz vermeyen büyük taraftar grubu Apaçiler’i bir kez daha kutluyorum. Takımımızın da taraftarımızın da gerçek yerinin 1. lig olduğunu herkes fazlasıyla anladı.

Bu muhteşem galibiyeti bizlere armağan eden Beyhan Hoca’yı ve aslanlarını yürekten kutluyorum. Bizlere inancın zaferini yaşattılar. Tüm oyuncular son nefeslerine kadar mücadele ettiler. Maça başladığı mevkide bitiren sadece üç oyuncumuz var. Sabri, Serkan ve kaleci Emin. Bu demek oluyor ki kimin oynadığı ya da nerede oynadığı hiç önemli değil. Önemli olan sahaya yüreğini koyarak, kanının son damlasına kadar mücadele etmek. Futbolcularımız bunu en güzel şekilde gerçekleştirdiler.

31 Mayıs Perşembe akşamı saat 19:00’da Adanademirspor ile oynanacak final maçına sadece Fethiyelileri değil, tüm ilçelerdeki hemşehrilerimizi bekliyoruz. 1.lige bir adım kalmışken bu takımı yalnız bırakmamalıyız. Taraftarı, takımı ve yönetimiyle zaman; DESTAN YAZMA ZAMANI… Bu destana tanıklık etmek isteyen herkesi Denizli’ye bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Mert Can Hakkında

1992 doğumlu, Pamukkale Üniv. siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü öğrencisidir. Genç Vizyon Dergisi Spor editörü. Futbol sevdalısı ve 2010′dan bugüne çeşitli intetnet sitelerinde köşe yazarlığı yaptı, 100′den fazla köşe yazısı vardır.