TFF 2. ligde 2. hafta mücadelesinde Fethiye Şehir Stadı’nda Hatayspor’u ağırlayan Fethiyespor, rakibine 3-2 mağlup olmaktan kurtulamadı. İlk hafta Bandırma deplasmanında sergilediği performansın çok uzağında bir oyun sergileyen Şimşekler, taraftarlarını da hayal kırıklığına uğrattı. Zaman zaman hakemin kararlarına tepki gösterilse de ekibimizin istenen oyunu ortaya koyamaması üzücüydü.

İlk 2 hafta sonunda henüz puanla tanışamayan Fethiyespor’un ilerleyen haftalarda bu durumu telafi edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Ligin en kaliteli kadrolarından birine sahip olduğumuzu biliyoruz. Bunun yanısıra desteğimizi sürdürdükçe başarının gelmesi için hiçbir engel olmadığına da yürekten inanmalıyız.

2 mağlubiyetle şanssız bir başlangıç yapmamızın ardından, gerek sanal alemde gerekse sokaklarda futbolcuları, teknik ekibi, yönetimi tabiri caizse asıp kesen insanlar görüyorum. Yalnızca Fethiye’de oynanan maçların bazılarına gelip kendince futbol dersi vermeye çalışan bu insanları destek olmaya, birlik olmaya davet ediyorum. En azından inanan insanların önüne engel olmamaları gerektiğini düşünüyorum.

Maç hakkında söylenecek pek söz yok ama Fethiyespor seyircisi ve Apaçiler için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Maçın başlangıcından itibaren desteklerini bir an olsun bırakmayan, geriye düştüğünde, öne geçtiğinde, kazandığında, kaybettiğinde her şartta takımını alkışlayan destek veren bu büyük taraftarı tebrik ediyorum. Maç sonunda Hatayspor takımını alkışlayan ve Hatayspor taraftar grubundan da teşekkür yazısı alan Apaçiler’i bir kez daha kutlamak isterim. Fethiye halkı inandığı sürece, Fethiyespor başarılı olmuş ve olacaktır.

Ligin yalnızca 2 haftası geride kaldı ve bizleri bekleyen upuzun bir maraton var. Unutmamalıyız ki; kaybettiğimiz sadece 2 maç ve 6 puan. Önümüzde kazanılması gereken 30 maç ve 90 puan var. Bu camia bir, beraber ve tek yumruk olduğu sürece hedeften şaşmayız! Biz inandık, biz biliyoruz. Şimdi bilmeyenlere, inanmayanlara öğretme zamanı. Bir kez daha söylüyoruz:  Bu sene sıra bizde!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ahmet Mert Can Hakkında

1992 doğumlu, Pamukkale Üniv. siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü öğrencisidir. Genç Vizyon Dergisi Spor editörü. Futbol sevdalısı ve 2010′dan bugüne çeşitli intetnet sitelerinde köşe yazarlığı yaptı, 100′den fazla köşe yazısı vardır.