Sezon başı, 5. maçımızda aldığımız 4. Mağlubiyet sonrasında, takımımız 3 puanla, puan cetvelinin 14. sırasında iken ‘31 MAYIS 2015’ başlıklı yazımızı (http://www.fethiyespor1933.com/31-mayis-2015-3478-fethiyespor1933) kaleme almıştık. O gün itibariyle kurduğumuz bazı hayallerin yer aldığı yazıda, Fethiyespor’umuz 2012-2013 sezonu sonrasında PTT 1. Lige yükseliyordu. PTT 1. Ligdeki 2. sezonumuz olan 2014-2015 sezonunda da Süperlig şansını son maçta kaçırıyorduk. Ayrıca inşasına başlanan yeni stadımız ‘Beşkaza Şehit Fethi Bey Stadyumu’ 01.09.2015 tarihinde açılıyordu.

Şükürler olsun ki yazımızda yer alan hayallerden birincisi gerçekleşti, artık PTT 1. Ligdeyiz. Hayalini kurduğumuz diğer konularla ilgili olarak da, 20 Haziran 2013 Perşembe günü Fethiyespor Onursal Başkanı ve Fethiye Belediye Başkanı Sn. Behçet Saatcı, Kanal F Televizyonunda katıldığı ‘Pozitif Düşünce’ programında çok önemli müjdeler verdi. Hatta verdiği bazı müjdelerde, bizim hayallerimizin de önüne geçmiş oldu.

Sn. Behçet Saatcı, öncelikle Protokol Tribünün ( Beton tribün) ve Maraton Tribünün üst ve yan kısımlarının kapatılarak hem yağmurdan korunaklı hale getirileceğini hem de akustik olarak verimli bir hale getirileceğini bu çalışmaların ligin başlangıç tarihi olan 17 Ağustos tarihine yetiştirileceğini belirtti. Bu sezon yüm maçlarımızın Canlı yayınlanacak olması nedeniyle, Fethiye Şehir Stadı bir nevi Fethiye’nin görünür yüzü olacak. Bu nedenle Stadımızda yapılacak bu iyileştirme çalışmalarını son derece faydalı buluyor ve görsel düzenlemelerle de desteklenmesini bekliyoruz.

Sn. Behçet Saatcı ikinci olarak, stadın yeniden inşası konusunda izinlerin tamamlanmak üzere olduğunu, lig başlamadan yapılması planlanan tadilatların bitiminden sonra, bir kale arkasından başlanarak yeni Stadın yapılacağını belirtti. Sn. Behçet Saatcı, önce kale arkaları, sonra Maraton tribün ve son olarak Betonarme tribünün yapılmasıyla stadın 2014 yılı sonu itibariyle tamamlanması planlandığını açıkladı.

Playoff şampiyonluğumuzdan hemen sonra ilk gündemimiz Stad konusu olmuştu. Bize göre Yeni Stad, en az bu yıl kazandığımız şampiyonluk kadar önemli. Bu nedenlerle Sn. Behçet Saatcı’ya teşekkür ediyor ve Fethiyespor camiası adına süreci yakından takip edeceğimizi de belirtiyoruz.

Fethiye-şehir-stadı-projeleri_627x480-627x360Stad konusunda bir önemli nokta da, stadın içinde, ve etrafında bulunan ticari alanların gelirleri. Yeni Stadı önemli kılan husus, sağlayacağı manevi katkıların yanında, maddi açıdan da önemli katkı sağlaması yönündeki beklenti. Bu nedenle stadın inşasının finansmanı sağlanırken, stadda yer alacak ticari alanların gelirlerinin temlik edilmeyeceği bir yöntem izlenmesi çok önemli. Daha açık bir ifadeyle, yeni stadımız açıldığı andan itibaren tüm gelirleri ile Fethiyespor’un hizmetinde olmalı. Ayrıca her ne kadar Stad inşaatını Fethiye Belediyesi üstlenmiş olsa da, başta Muğla Valiliği ve Muğla Milletvekillerimiz olmak üzere, tüm yetkililerin stadın finansmanına katkı vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca Fethiye halkının ayni ve nakdi olarak stada destek verebileceği bir kampanya düzenlenmesinin de faydalı olacağını düşünüyoruz.

Bu tarz büyük projelerde, projeye baştan isim konması ve açılış tarihi için bir hedef belirlenmesi, projenin tamamlanması noktasında pozitif bir motivasyon sağlayabilir. İsim konusu, finansman konusu ile birlikte ele alınıp bir isim sponsoru bulunması yöntemine de gidilebilir. Ama bu seçenekte dahi, Stad isiminin içinde mutlaka yerel bir motif olması gerektiğini düşünüyoruz. ‘BEŞKAZA ARENA’ veya ‘BEŞKAZA ŞEHİT FETHİ BEY STADI’ isimlerini bizim önerimiz olarak kayda geçiyoruz. Başkanımız 2014 sonu itibariyle stadı tamamlama sözü vermiş olsa da, süreç içerisinde yaşanabilecek ufak tefek aksaklıkları da göz önüne alarak, 82. Kuruluş Yıldönümümüz olan 23.03.2015 tarihi yeni stadımızın açılışı için realist ve anlamlı bir hedef olacaktır diye düşünüyoruz.

23 Mart 2015 Pazartesi akşamı BEŞKAZA ARENA’da görüşmek üzere…

İmza : Fethiyespor1933.com


20 Haziran 2013 Perşembe günü Kanal F’de yayınlanan “Pozitif Düşünce” Programı

YouTube Preview Image
Fethiyespor’un PlayOff Şampiyonluğu ve PTT 1 Lig’e yükselmesini değerlendiren Başkan Saatcı, kulübe desteğin devam edeceğini belirterek, yeni stat projesi için çalışmaların başladığını söyledi. İsmail Öztürk yönetiminden de övgü ile bahseden Başkan Saatcı, takımın 2014-2015 sezonunda Süper Lig’e yükselmesinin hayal olmadığını söyledi;

FETHİYE ŞEHİR STADI’NDA İNŞAAT BAŞLIYOR…
“Daha önce vermiş olduğumuz söz gereği Fethiye Şehir Stadı ile ilgili izin alma çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Belirli bir noktaya geldik. Arkadaşlarım elektrik ve sıhhi tesisat projelerini hazırlıyor. İzin almak biraz uzun sürdü. Statla ilgili iki ayrı çalışmamız var. Bir tanesine hemen başladık. İkinci düşüncemiz ise şu anda kullanmış olduğumuz protokol tribünü ve karşıdaki maraton tribününün üstlerini bu sene kapatacağız. Ligler Ağustos on yedi veya on sekizinde başlıyor. Şu andan itibaren kalan iki ay içerisinde bu stadı bitireceğim diye söz verip ukalalık yapmama gerek yok. Ancak iki tribünün üstlerinin kapanmasıyla ilgili bir maliyet çıkardık. Yaklaşık 350- 400 bin TL gibi bir rakam. Üstlerinin kapatılması ve akustiğin sağlanabilmesi için, yani Apaçi grubumuzun daha yüksek ses çıkarabilmesi için sağ ve solu da kapatıp yağmurdan korunacak bir hale getireceğiz. Bu süre içinde de kale arkası diye hitap ettiğimiz yerlerin bir tarafından başlayacağız. İlk önce kale arkaları, daha sonra maraton tribünümüz, en son olarak da hazırda olan protokol tribünümüzü yapacağız. Tahminime göre 2014 yılının sonu gibi tamamlanır”

2014-2015 SEZONUNDA HEDEF: SÜPER LİG
“İsmail Başkan bu işi çok iyi yapıyor. Şampiyonluk gecesi de itiraf ettiğim gibi, biz daha ne olduğunun farkında değiliz. Milyonlarca para harcasak Fethiye’nin tanıtımı konusunda bu kadar katkı sağlayacak bir şey yapamazdık. Bu durumu sahada oynayan kardeşlerimiz gerçekleştirdi. Bu olayı tarihe onlar geçirdi. Kaynak konusunda realist konuşmak lazım. Fethiye’nin kapasitesi, ekonomisi belli. Ancak Akhisar gibi Manisa’nın küçük bir ilçesi Süper Lig’de olabiliyorsa, biz de Süper Lig’de oluruz. Para eşittir başarı değildir. Bunu Fethiyespor çok net olarak bu sene bize gösterdi. Biz bu sene bu ligi teneffüs edeceğiz. Bana göre bu yıl geçtikten sonra 2014-2015 sezonunda Fethiyespor kendisine bir hedef belirleyip, Süper Lig yolunda ilerleyecek. Olmayacak bir hayal değil. Bizi buraya getiren durum, zihniyet, yönetim, Başkan, bizi Süper Lig’e de çıkartır. Biz zaten elimizdeki imkânları mümkün olduğunca Fethiyespor’a tahsis etmeye gayret ediyoruz. PTT Ligine çıkmasıyla, Fethiyespor’un belirli bir kazancı oldu. Bu kazancın akıllı bir şekilde kullanılması halinde forma reklamları, yayın gelirleri, stat reklamlarını ekonomik kullanması durumunda Fethiyespor’un ahım şahım halkımızın desteğine, yardımına ihtiyaç duymayacağını düşünüyorum. Bu Fethiyespor’un hiç paraya ihtiyacı yok demek değildir. Fethiyespor’un belirli bir borcu, sıkıntısı var. Verilmiş olan sözler var. Bu konuları şampiyonluktan sonra kulüp başkanımızla pek fazla konuşmadık. Ancak İsmail Başkan ile değerlendirme yapıp, başvuracağımız insanların karınca kararınca yardım yapmaları Fethiyespor olarak hakkımız olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımız bize ummadığımız bir sevinç yaşattı”.

“BEŞKAZA ARENA” için bir cevap

  1. deniz akyol dedi ki:

    valla süper bi yazı olmuş beğenerek okudum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com