Başkanımız Sayın İsmail Öztürk’ün 24 Eylül Pazartesi günü yaptığı açıklamaları, Kanal F televizyonunun görüntülerinden izledik. İsmail Başkan, oturduğu koltuğun verdiği sorumluluk ve gerektirdiği nezaket dolayısıyla, oldukça kibar konuşmuş. Ancak bazen, kim alınır/kim kırılır, ne getirir/ne götürür düşünmeden, gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya koymak gerekir. Bu günler tam da o günler. Biz de taraftar olmanın verdiği rahatlıkla, üslubu biraz daha sertleştireceğiz, gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya koyacağız, üzerine alınması gerekenler alınsın ama kimse darılmasın, niyetimiz kırmak değil, destek olmaya davet etmektir.

Eleştiri faslına geçmeden önce, Fethiyespor’a destek olan başta ana sponsorumuz Letoon Hospital olmak üzere, tüm sponsorlarımıza, vefakarca bu takıma sahip çıkan Onursal Başkanımız Sayın Behçet Saatcı’ya, Başkanımız Sayın İsmail Öztürk’e ve değerli Yönetim Kurulu üyelerimize ve genele uymayarak takımına sahip çıkan Fethiye’lilere teşekkür etmek istiyoruz.

Atalarımızın da dediği gibi, başkasına çuvaldızı batırmadan, önce iğneyi kendimize batıralım. Önce Fethiye halkı, Fethiyespor taraftarı Fethiyespor’a ne vermiş bir ona bakalım. 2011-2012 sezonunda, yani geçen sezon 650 adet forma satabilmiş Fethiyespor. Yanlış okumadınız yazıyla da yazalım, sadece ALTIYÜZELLİ adet. Şampiyonluk hedeflediğimiz, 80. Yılımızı kutlayacağımız 2012-2013 sezonu için henüz, 170 adet forma satılmış. 2011-2012 sezonunda net tribün gelirimiz 57.600 TL olarak gerçekleşmiş. Böyle iddialı bir sezonda, evimizde oynadığımız ilk maçı 1.680 biletli seyirci izlemiş ve 7.400 TL net gelir elde edilmiş. 85 bin merkez, 200 bin toplam nüfusu olan Fethiye’de, gerek forma satışında gerekse tribün gelirinde oluşan bu rakamlar maalesef çok acıtıcı. Muhtemelen, ‘3 büyük’lerden  herhangi birinin maçının olduğu bir günde, Sahil bandındaki Lig TV yayını olan mekanlarda, 2011-2012 sezonunda elde ettiğimiz 57.600 TL tribün gelirinden daha fazla cirolara ulaşılıyordur.   Maalesef durum bu; Fethiye halkının, Fethiye’mizin en büyük markası olan, Fethiyespor’a verdikleri bunlar. Rakamlar o kadar net özetliyor ki durumu, hiçbir yorum yapmaya gerek yok.

Fethiye’deki işletmelere geçmeden bir konuya vurgu yapalım. ‘Fethiyespor’a reklam versem ne olacak, kim görecek’ tarzı bir düşünceye kimse kapılmasın. İletişimin çok hızlı olduğu bir dönemdeyiz artık, tribünde çekilip, sosyal medyada paylaşılan bir resim anında onbinlere ulaşabiliyor. O karede sizin firmanızın Fethiyespor formasına, saha içine vermiş olduğu bir reklam yer alabilir. Örneğin Bandırmaspor ile yaptığımız maç, Ligtv’den canlı yayınlandı ve Tüm Türkiye ana sponsorumuz Letoon Hospital’ı tanımış oldu. Fethiye Şehir Stadındanda canlı yayınlanacak maçlar olacak, stad içine verdiğiniz/vereceğiniz reklamlar, Tüm Türkiye’ye ulaşacak. Türkiye Kupasının statüsü değişti. Bugün 3. Tura yükselen Fethiyespor’umuz, 3. Turda bir Süperlig takımı ile eşlebilir, belki Süperligde şampiyonluk yaşamış takımlardan birisi Fethiye’mize gelebilir.  Bu nedenle büyük düşünün ve Fethiyespor’a reklam verin.

Ulusal ölçekli firmaları sona bırakalım ve gelelim Fethiye’li ticaret erbabının/işletmelerin Fethiyespor’a verdiklerine. Fethiye’de irili ufaklı yüzlerce Otel, yüzlerce restoran-cafe-bar-gece kulübü, hizmet sektöründe faaliyet gösterenküçük/büyük bir çok firma bulunmakta. Türkiyedeki bir çok ilden kalabalık olan, 200 bin kişilik bir ekonomi Fethiye. Binlerce firmanın olduğu Fethiye’mizde, Fethiyespor’a sponsor olarak/reklam vererek maddi direkt katkı sağlayan gerçek kişi/şirket sayısı sadece 37.

Binlerce işletmenin bulunduğu Fethiye’mizde oluşan bu 37 kurumluk liste çok üzücü.  Listeye baktığımız zaman, ana sponsorumuz Letoon Hospital, bir özel okul, bir iki tane otel, iki tane banka şubesi, bir iki tane inşaat firması ve vefakar birkaç işletme görüyoruz. Öncelikle tüm sponsorlarımıza destekleri için teşekkür ediyoruz. Başkanımız isim vermedi biz de son kez aynı nezaketi gösterip isim zikretmeyelim ama sormamız gereken soruları da soralım. Google a girip ‘Fethiye 2012 Vergi rekortmenleri’ yazdığınız zaman, 2012 Mayısında açıklanan, 2011 yılında gerçek kişi ve kurumlar vergisi kategorilerinde Fethiye’de ilk 10 sırada bulunan şahısları ve firmaları görebilirsiniz. 20 kişilik bu listeyle, yazının sonunda bulunan ‘Fethiyespor’a destek olanlar’ listesini kıyasladığınızda, Fethiye’de en çok kazananlardan kimsenin Fethiyespor’a destek olmadığını görürsünüz. Geçen sezon devre arası kampında, Antalya’da bulunan Otelinde Fethiyespor’u, ücretsiz ağırlayan bir büyüğümüz var. Kendisine bu katkısı için teşekkür ediyoruz. Ancak şahsı ve sahip olduğu şirketlerle, Fethiye’nin sayılı işadamlarından olan bu büyüğümüz Fethiyespor’a daha fazla destek olamaz mı?

Nerede Fethiye’deki yüzlerce otel? Nerede her gün arabamıza benzin aldığımız benzin istasyonları?

Nerede her gün yemek yediğimiz restoranlar, eğlenmeye gittiğimiz cafe-bar-gece kulüpleri?

Nerede alışveriş yaptığımız mağazalar? Nerede otomotiv-beyaz eşya-mobilya bayileri?

Fethiyespor, Fethiye’nin tanıtımına çok ciddi katkı veriyor ve Fethiye’deki tüm işletmeler bu tanıtımdan kazanç sağlıyor. Binlerce işletme, 1.000’er TL verseler, milyon olur ama NEREDE! Her otel, 3-5 forma alıp, Fethiye hatırası olarak misafirlerine hediye etse, binlerce forma satılır ama NEREDE! Benzin İstasyonları, belli bir tutarda benzin alanlara bir Fethiyespor forması hediye etse güzel olur ama NEREDE! Benzer şekilde her işletme, kendi sektörüyle alakalı destek yolları üretebilir ama NEREDE!

Kimsenin kazancına ortak değiliz tabiki, herkes kime destek vereceğine kendisi karar verecek. Ancak Fethiyespor’a gönül verenlerde, Fethiyespor’a destek olan işletmeleri tercih ederse, destek vermeyen işletmeleri de, destek olmaya zorlamış olacaklarının farkına varmalılar. Tüketici/müşteri olarak gücümüzün farkına varırsak, herkes durumunu bir kere daha gözden geçirecektir. Fethiyespor, Fethiye’nin tanıtımına en çok katkı veren kurumsa, Fethiye’de para kazanan herkes bu takıma sahip çıkmak zorunda.

Gelelim, Fethiye’mizde bulunan ulusal ölçekli firmalara. Dünyanın her yerinde küresel firmalar, faaliyet gösterdikleri yerdeki, yerel değerlere sahip çıkarlar, destek olurlar. Ancak sizler Fethiye’de, yeterince sosyal sorumluluklarınızı yerine getirmiyorsunuz. Lütfen hiç biriniz ‘reklam politikalarımız Fethiyespor’a destek olmaya müsaade etmiyor’ tarzı bahaneler üretmeyin. İsterseniz bir şekilde destek olursunuz. Geçmişi unutun ve bundan sonra, yerel değerlere ve Fethiyespor’umuza destek olun. Bu tarz bir destekten sonra emin olun, Fethiye’li personelinizin verimi dahi pozitif yönde değişecektir. Vereceğiniz destek, Fethiyespor aracılığıyla, Fethiye’nin daha çok tanınmasını sağlayacak ve artan Turist sayısıyla, kısa sürede maddi olarak da size dönecektir.

Gelin geçmişi bir kenara bırakalım, temiz bir sayfa açalım. Bu yazıyı okuyan herkes en az bir tane Fethiyespor forması alsın. Maça giderken, daha önce maça gitmemiş bir arkadaşımızıda yanımızda gelmeye ikna etmeye çalışalım, stadımızı her maç tamamen dolduralım ve asla biletsiz maça girmeye tenezzül etmeyelim. Fethiye’de ticaret yapan, para kazanan işletmelerimiz, Fethiyespor’umuza sponsor olun, internet sitesine, saha içine reklam verin, nakdi/ayni bağış yapın, forma alıp müşterilerinize dağıtın. Taraftarımıza da buradan çağrı yapıyoruz, günlük yaşamınızda, aşağıda listesi bulunan, kulübümüze destek olan firmaları tercih etmeye özen gösterin. Kulübümüze destek olmayan firmalarla iş yapmak durumunda kalırsanız, ‘Fethiyespor’a destek olun yoksa sizle çalışmayı bırakırım’ tarzı uyarılar yapın ve uyarılarınızı dikkate almayan işletmelerle çalışmayı bırakın. Kulübümüz de destek olan firmaları internet sitesinde sürekli güncellerse, taraftarımıza bu konuda yardımcı olur.

Bu gün itibariyle Fethiyespor’umuza destek olan firmaların/şahısların listesini aşağıda yayınlıyoruz. Fethiye’de bulunan tüm işletmeleri, bu listeye dahil olmaya davet ediyoruz. Fethiye halkını da bu listede yer alan işletmeleri tercih etmek için özel çaba göstermeye davet ediyoruz. Kurumsal anlamda bu listede yer almadığı için ismini zikredemediğimiz ancak, kendi ölçeklerinde Fethiyespor’a her zaman destek olanlardan da özür diliyoruz.

Fethiyespor’un 80. yılını yaşayacağı 2012-2013 sezonu şampiyon olarak tamamlayacağından eminiz. Gelin sizde bu şampiyonlukta pay sahibi olun, emin olun sizinde katkı verdiğiniz bir şampiyonluğun tadı, televizyondan kutladıklarınızdan çok farklı olur.

BAŞKA FETHİYESPOR YOK.

Fethiyespor’umuza destek olan firmalar:

1       Address Cafe 20      Oscar Rent a Car
 2       Aldemirler San.Turizm 21      Ölüdeniz Mnb.Koop.
3       Arzum Çeyiz 22      Özdeniz İnşaat
4       AVB İnşaat 23      Özel Fethiye İÖO
5       Birim AVM 24      Özyuvam İnşaat
6       Bravo Cassa 25      Sevinç İnşaat
7       Büyükteke Cıvata 26      Sistem A.Ş
8       Çubuklu Hayal Kahvesi 27      Sonax
9       Durmuş Arıcan 28      Sultan Pastanesi
10      Ekol Mermer 29      Süsler Halı
11      Eylül Turizm 30      Şekerbank
12      Fethiye Güvenlik 31      TEB
13      Gelincik Giyim 32      Tekne Marin
14      Gürler Yoğurt 33      Tiryaki Butik Otel
15      Hüner Fırın 34      Yat Otel
16      Karlık Kuyumculuk 35      Yatırım İnşaat
17      Letoon Hastanesi 36      Yengeç Restoran
18      Nike Fethiye 37      Yiğit Beton
19      Orka Otel

 

Bu listeye dahil olmak isteyenler, bilgi@fethiyespor.com.tr ye mail atabilirler veya 0 252 612 19 33 numaralı telefondan kulüple irtibata geçebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com