Yazıya başlarken öncelikle şunun altını çizelim; Fethiye ve Fethiyespor, bulunduğu her platformda, sadece şampiyonluk hedefleyebilir. Hedefe ulaşılır veya ulaşılmaz ama hedef mutlaka zirvedir. Hedefe ulaşmak ancak tüm şehrin katkısı ve tek ses olabilmesiyle mümkün olacaktır. İlk sallantıda farklı sesler çıkmaya başlarsa hedefe ulaşmak imkansız olmaz ama zorlaşır.

Yazının girişi, herkesin malumu olan şeyler ama yine de belirtelim istedik. Fethiyespor’umuz sezona 2 mağlubiyetle başladı. İlk maçta, gruptaki en ciddi rakibimize, deplasmanda başa baş bir oyundan sonra mağlup olduk. 2. Maçımızda da kendi evimizde, 1-0 öne geçtiğimiz, geriye düştükten sonra beraberliği yakaladığımız maçta şanssız bir mağlubiyet daha aldık.

İlk maçımızda 6, ikinci maçımızda 7 yeni oyuncumuz ilk 11’de maça başladı. 23 kişilik kadromuzun 16 oyuncusu bu sezon takımımıza katıldı. Her ne kadar uzun bir hazırlık dönemi geçirmiş olsak da, oyuncularımız bir arada ilk resmi maçlarına çıktılar ve uyum dönemini henüz tam olarak aşamadığımız ortaya çıktı. Takım kadromuza isim isim baktığımızda, hepsi kaliteli ve Erkan Sözeri hocamızın yakından tanıdığı oyuncular. Uyum aşamasını en kısa sürede aşıp, hızla zirveye tırmanacağımızdan hiç şüphemiz yok.

 http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=1157&grupID=824&hafta=2#grp

Geçen sezon 2. Hafta sonunda oluşan puan cetveline baktığımızda, Fethiyespor’umuzun 6 puanla lider, sezonu şampiyon tamamlayan 1461 Trabzonspor’un 0 puanla 16. sırada olduğunu görüyoruz.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=1157&grupID=824&hafta=4#grp

Yine geçen sezon 4. Hafta sonunda oluşan puan cetveline baktığımızda, Bandırmaspor’un 12 puanla lider, sezonu şampiyon tamamlayan 1461 Trabzonspor’un 1 puanla 16. Sırada olduğunu görüyoruz. Lig 32 haftalık bir maraton ve bu maratonun daha ilk kilometreleri sayılabilecek 2 maçta alınan sonuçlar üzerinden karamsarlığa kapılmaya hiç gerek yok.

Tekrar belirtelim ki oyuncu kadromuzun kalitesi ortada ve bu takımın şampiyonluğa oynamama ihtimali yok. Ancak burada olayın farklı bir boyutuna bakmak lazım. Sahadaki takım ne kadar kaliteli, ne kadar uyumlu olursa olsun, şehir ve tribünler takımla bütünleşmedikten sonra başarıyı yakalamak zor olur. Geçen sezon playoff finalinde bir üst lige çıkma şansını yitiren takımımız kendi evindeki ilk maçına çıkıyor ve maalesef tribünlerimiz tamamen dolu değil. Tribünde, bazı Süperlig takımlarının bile toplayamadığı sayıda bir seyirci vardı beklide ama, Fethiye’ye yakışan o tribünlerin her maç tamamen dolu olmasıdır. Bir de takımımız 3-2 geride oynarken, 80. dk. Civarı, stadı terk edenler varki onlara söylenecek laf bulamıyorum. Takım öndeyken tribüne çok ihtiyacı olmaz, bize düşen takımımız gerideyken onlara son düdüğe kadar destek olmak, sendeledikleri anlarda takımı ayağa kaldırmaktır. Umarım önümüzdeki maçlarda bu sorun aşılır.

Gelelim şehre, bu iş birkaç kişinin iyiniyetli çabalarıyla olmaz. Fethiye’den ekmek yiyen, Fethiye’de ticaret yapıp para kazanan, küçük büyük her kişinin/işletmenin Fethiyespor’a sahip çıkması, destek olması zorunluluktur. Fethiyespor, Fethiye’mizin reklamını yapmaktadır ve bu reklamdan herkes payını alıyorsa, karşılığında Fethiyespor’a bir katkısı olmalıdır. Kimse birilerinin kendilerine gelip destek istemesini beklemesin, Fethiyespor hepimizin. Bu bilinçle herkes kendi imkanları nispetince, Fethiyespor için yapabileceği ne varsa, bir talep beklemeksizin yapmalı, ve 80. yılda yaşanacak şampiyonlukta pay sahibi olmalıdır.

Son olarak 80 yıllık bir kulübün taraftarı olmakla gurur duyalım ve bu gururu bize yaşatan takımımıza her koşulda destek olalım. 80. Yılımızda şampiyonluk için elimizden gelen desteği verelim.

BU SENE SIRA BİZDE

İmza : Fethiyespor1933.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com