25 Temmuz’da sitemizde yayınladığımız yazı ile ‘4.8 Fethiyesporlular Günü Olsun’ fikrini ortaya attık.  www.fethiyespor1933.com olarak Fethiyespor adına ‘ahkam kesmek’ gibi bir yöntemimiz asla olmadı. Biz İstanbul’da yaşayan ve olaya yerel rekabetlerden bağımsız, daha geniş bir pencereden bakmayı ilke edinen Fethiyespor sevdalıları olarak, Fethiyespor’a fayda getirebilecek fikirler üretmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar yayınladığımız hiçbir yazımızda, yaptığımız hiçbir açıklamada, adına konuşma yetkimiz olmayan kişiler/gruplar adına konuşmadık. Fethiyespor ile ilgili diğer öznelerden ‘bizim adımıza karar veremezsiniz’ mealinde tepkiler gelebileceğini bildiğimiz için, yaptığımız tüm açıklamaları, sadece kendi adımıza yaptık. Bir camiada farklı fikirlerin olmasının o camianın zenginliği olacağına inandığımız için de bizim fikirlerimize gelen eleştirileri saygıyla karşıladık. ‘4.8 Fethiyesporlular Günü Olsun’ fikrimize gelen eleştirilere de saygılıyız. Ancak eleştiri geliyor diye de fikir üretmekten vazgeçecek değiliz doğal olarak.  Ortaya attığımız fikirlerin, insanlar tarafından tartışılması gayet doğal ve istediğimiz bir durum.

4.8 Fethiyesporlular günü olarak kutlansın fikrini 25 Temmuz tarihli yazımızla duyurduk. Hemen ertesi gün www.fethiyespor1933.com ailesi olarak, İstanbul’daki Fethiyeli dostlarımıza ve ulusal medyadaki dostlarımıza hediye etmek üzere kulübümüzden 15 adet forma sipariş ettik. Sitemizle irtibatlı, Fethiyedeki arkadaşlarımızın da 10 civarı forma alacağını biliyoruz. 4.8 fikrinin amacı ürün satışına katkı vermek olduğuna göre ilk katkıyı da bizim vermemiz kaçınılmazdı.  Sitemizden ve facebook sayfamızdan yaptığımız duyurular vesilesiyle başkaca ürün alanlarda olduysa da gurur duyarız. Siparişlerimiz gelince Ntvspor televizyonu ve Ligradyo’yu ziyaret ederek, oradaki dostlarımıza, 48 numaralı, isimlerinin yazdığı formaları ileteceğiz.

Yerel rekabetleri bir kenara koyar, daha geniş bir pencereden bakabilirsek, Fethiyespor’un ulusal medyada daha çok yer alabilmesi için; 23 Mart, 4 Ağustos gibi günlerin artması  gerekir. Medya hiçbir takımı sevmez. Hangi takımla ilgili kendisine daha çok talep gelirse o takımı gündeme taşır. Bu nedenle ulusal medyada, 2. Ligle ilgili programlara ne kadar çok Fethiyesporlu katılım sağlar, soru ve yorumlarını iletirse, o kanallar da o kadar çok Fethiyespor’a yer verir. Bu bağlamda Ntvspor kanalında salı sabahları saat 09:00-09:50 saatleri arasında yayınlanan 7/10 programında, geçen sezon her hafta Fethiyespor bahsi mutlaka geçti. Pragramın yorumcularından, sevgili dostumuz Devrim Çetin beyefendiye buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz. Kendisi ayrıca bizi kırmayarak, Bandırma’daki Bandırmaspor maçımıza ve Denizli’deki play off maçına bizimle birlikte geldi.  Bandırmaspor-Fethiyespor maçı sonrası, programdaki sözleri bizlere gurur verdi. Yine Ligradyo programcılarından Ilgaz Çınar programlarında sık sık Fethiyespor’umuzdan bahsetti. İstanbul’daki Sarıyer maçımızda da bizimle birlikte Fethiyespor tribününde yer aldığı için de kendisine teşekkür ediyoruz.

Amatör kümedeki Muğlaspor veya yerel/kişisel çekişmeleri bir yana bırakalım ve daha büyük bir Fethiyespor için daha büyük hayaller kuralım. Mevcutla asla yetinmeyelim, daha büyük başarıları kovalayalım. Playoff finali oynamış, 100 bin merkez nüfusu, 8 bin kişilik stadı olan bir Fethiye’de 10 bin forma satmayı hedef edinelim. Her maç 8 bin biletli seyircinin doldurduğu bir Fethiyespor tribünü hayal edelim.

Bu kampanyanın amacı ürün satışına katkı vermekti. O yüzden forması olan da, olmayan da, yeni bir forma alsın dedik. Günlere takılmayalım, her günümüz Lacivert&Beyaz olsun…

İmza: Fethiyespor1933.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com