Futbol takımlarımızın kuruluş yıllarındaki rakamların tarihlere ve saatlere göre uyarlamasını yapmak ülkemizde bir gelenek haline geldi. Yine plaka kodlarından da benzer uyarlamalar yapılır. Memleketinin plaka numarasını forma numarası yapmak veya oynadığı şehrin plaka numarasıyla aynı numaralı formayı giymek futbolcular için önemlidir. Taraftar için de önemlidir, şehrin plaka numarasıyla aynı numaralı formayı hangi oyuncunun giyeceği.

Fethiyespor’umuzun kuruluş tarihi 1933 olduğu için tarih uyarlaması yapamıyoruz. Sadece saatler 19:33’ü gösterdiğinde daha bir heyecanlanırız. 48 numara ise önemli olmuştur hep. Takımda bir Fethiyeli olmadı Muğlalı varsa öncelik onundur 48 için. Selçuk Özkan’ın ayrılışından sonra bu sene 48, yeni transferimiz Köyceğizli Ozan Öztürk’de olacak büyük ihtimalle.

48’den yola çıkarak, 4.8’i (4 Ağustos) Fethiyesporlular günü olarak kutlama düşüncesi 1-2 ay önce belirdi kafamızda. Fikrimizi yaratıcı bulmayanlar veya her gün bizim günümüz diyenler olabilir, onları da anlayışla karşılarız. Sonuçta bizimkisi sadece bir fikir paylaşımı, bir davet, isteyen katılır istemeyen katılmaz. Fethiyespor’umuzun kuruluş gününün 23 Mart 1933 olduğunu bilmediğimizi de düşünmesin kimse. 23 Mart kuruluş günü olarak kutlanmaktadır zaten. Bizim isteğimiz bir de Fethiyesporlular günü kutlanması. Kulübümüzün de bu günü resmi olarak kutlamasını talep ediyoruz. Tabii ki özel günlerin tüketim çağındaki amacı, bir tüketim yaptırmaktır. Bu özel günün öznesi de Fethiyespor olduğuna göre, yapacağımız harcama ile Fethiyespor’umuza destek vermeliyiz.

4.8 Fethiyesporlular gününe kadar, Fethiye’de yaşayanların kulüp merkezinden yeni bir Fethiyespor forması almasını rica ediyoruz. Şehir dışında yaşayanlar da 0252 612 19 33 numaralı telefondan kulüple irtibat kurarak havale+kargo yoluyla forma temin edebilirler. Lütfen kimse ‘Ama benim geçen yıl aldığım formam daha yeni’ falan demesin. İstanbul takımlarının formalarını daha lansmanı yapıldığı gün görüyoruz Fethiye sokaklarında. Onları alanlara da lafımız yok ama Fethiyesporluyum diyen herkes, her yıl an az bir Fethiyespor forması alsın. 4.8 Fethiyesporlular günü buna vesile olsun. Bu şekilde hem kulübümüze maddi bir katkı vermiş oluruz hem de o gün sokaklarda lacivert&beyaz hoş bir gün yaşamış oluruz. İlk yıl belki katılım az olur ama yıllar içinde bu kutlamalar bir gelenek haline gelebilir.

4.8 Fethiyesporlular gününü hem hoş bir gün olarak kutlayalım hem de sezon başında kulübümüzün ürün satışına katkı verelim. 40 TL’ye satılan bir Fethiyespor çubuklu forması, Fethiye’de en az 10 bin adet satılmalıdır. Yine 15 TL’ye satılan bir atkı en az 10-15 bin adet satılmalıdır. Lütfen her Fethiyespor gönüllüsü kulübümüz adına ürün satışına katkı vermek için çaba göstersin. Taraftarlık, gönüllülük esasıyla yürür, almak değil vermek esasına dayanır. Taraftarın takımdan alacağı tek şey, güzel oyun, müacadele ve sonunda gelirse başarının yarattığı hazdır. Bu hazzı alabilmek için her maça gidip biletimizi alacağız, formamızı-atkımızı alacağız, elimizden geldiğince kulübümüze maddi manevi destek olacağız. Denizli’de maça girerken stad kapısında bir yazı vardı, ‘Gerçek taraftar maça bilet alarak girer’. Neticede başarı istiyorsak, yükü sadece yönetime ve futbolculara yükleyemeyiz. Tüm Fethiye, bir şeyler vermek, çaba göstermek zorunda. Şehirdeki çaba ve inanç, yönetime hem şevk verecek hem de pozitif bir baskı yaratacaktır. Lütfen herkes elini taşın altına koysun, ben tek başıma ne yapabilirim ki kolaycılığına kaçmasın: BAŞKA FETHİYESPOR YOK.

4.8 FETHİYESPORLULAR GÜNÜMÜZ ŞİMDİDEN KUTLU OLSUN

 

 

İmza: Fethiyespor1933.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com