Bu yazımızda içinde bulunduğumuz sıkıntılı günleri biraz olsun unutturmak ve geleceğe dair bir vizyon ortaya koymak istedik.  Hayal kurmadan başarılı işler yapılamayacağına olan inancımızdan dolayı, 3 sene sonrasına dair bazı hayaller kurduk. Aslında tam olarak hayal de değil bunlar, bir vizyon. Bu vizyona inanır ve bu yönde kenetlenirsek gerçekleşmemesi için hiçbir sebep yok.  23 Şubat 2011’de 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında rakibimiz olan Elazığspor’un, yine 20 Aralık 2009’da karşılaştığımız Akhisar Belediye’nin şu an Süper Lig’de mücadele ettiğini unutmayalım.

31 Mayıs 2015 2 sezondur PTT 1. Lig’de mücadele eden Fethiyespor, başarılı bir sezon geçirdi ve maalesef Süper Lig’e çıkma şansını son hafta kaybetti.

Fethiyespor & Fethiye Belediyesi işbirliğiyle yapılmakta olan Beşkaza Şehit Fethi Bey Stadyumu’nun açılışına sadece 3 ay kaldı. Açılış maçı için, Fethiye’de yaşayan İngiliz Nüfus da düşünülerek bir İngiliz takımı seçildi. Fethiye gibi bir sahil şehri olan Brighton’ın takımı, Brighton and Hove Albion ile Fethiyespor, 1 Eylül 2015 saat 20:00’da Beşkaza Şehit Fethi Bey Stadyumu’nun açılış maçında karşı karşıya gelecek. Fethiyespor Başkanı İsmail Öztürk “PTT 1. Lige çıktıktan sonra, Fethiye’de yaşayan İngilizlerin de daha fazla desteğini çekmek için yabancı hakkımızı İngiltere’den kullanmayı tercih ettik. Bu dönemde Brighton and Hove Albion kulübü ile yakın ilişki kurma fırsatımız oldu. Sayın Başkan Tony Bloom davetimizi kırmadı ve yeni Stadımızın açılış maçına gelmeyi kabul etti, kendisine teşekkür ediyorum.” dedi. Başkan Öztürk ayrıca, “Stadımızın temelini attığımız 2013 Ocak ayında yapılan eşgüdüm toplantısında alınan kararlar çerçevesinde, Fethiye’ye kamp yapmaya gelecek takımlar için yapımına başlanan 10 adet nizami futbol sahası da tamamlanmış bulunuyor. Otellerimizle yaptığımız görüşmede, 2015-2016 sezonu devre arası için 30 civarı takım rezervasyon yaptırmış bu durumda, bu sayının daha da artacağını ve Fethiye’nin futbol turizminden ciddi bir pay alacağını düşünüyoruz. Devre arasında yeni stadımızda Ölüdeniz Kupası adıyla uluslararası bir turnuva yapmayı planlıyoruz. Birkaç İngiliz kulübüyle görüşmelerimiz devam ediyor.  Mayıs 2012’de Adana Demirspor karşısında kaybettiğimiz playoff finalinden sonra, şehirde yaşadığımız kenetlenme ile bir sezon sonra PTT 1. Lige çıkmayı başardık. PTT 1. Lig’de de 2. sezonumuzda Süperl Lg’i son maçta kaçırdık. 2015-2016 sezonunda, yeni stadımızda Süper Lig özlemimize son vereceğimize inanıyoruz.  Şehirden gereken desteği fazlasıyla görüyoruz. Destek olan herkese teşekkür ediyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Fethiye Belediyesi’nden yapılan açıklama da, stad inşaatının tamamlandığı, iç kısımdaki kullanım alanlarında küçük düzenlemelerin kaldığı ve 1 Eylül’deki açılışta hiçbir sorun yaşanmayacağı belirtildi. Ayrıca futbol turizminden hak ettiğimiz payı alabilmek adına başlattığımız çalışmalarda neticelendi, 10 adet uluslar arası standartta çim sahamız var, birkaç yıl içinde futbol turizminden ciddi gelir bekliyoruz denildi.

İmza: Fethiyespor1933

ENGLISH

In this article we wanted to help you to forget gray days that we are experiencing at the moment for a while and create a vision for our near future. As we believe that without having any dreams we wouldn’t be able to make anything happen, wanted to have a dream about 3 years time, in fact, this is not a dream; just vision. If we believe this and act together to reach it, there is no reason for failure. Just remember that our opponents from our division; “Elazigspor” who we played against in 23 February 2011 and “Akhisar Belediyespor” in 20 December 2009 are now in the Turkish Super League.

31 May 2015; Fethiyespor missed its opportunity to win the title and to be promoted to Turkish Super League in its second season in PTT Turkish 1. Division in the last game of the season after a successful year.

Fethiyespor’s new stadium “Beşkaza Şehit Fethi Bey Stadium“ which is built by Fethiye Council and Fethiyespor partnership will be opened in 3 months. For the opening game Fethiyespor invited an English club to show its thanks to British population who are living in Fethiye. Another seaside town, Brighton’s football team Brighton and Hove Albion and Fethiyespor are going to play a friendly in 1st September 2015, at Beşkaza Şehit Fethi Bey Stadium. Chairman of Fethiyespor İsmail Öztürk says “after promoting to the 1st Division, to get more support from our local British community, we have decided to sign a British player. During this time we had enough opportunity to create a good friendship with Brighton and Hove Albion. Their chairman Mr. Tony Bloom kindly accepted our invitation and they are going to be here for our opening game. On the other hand as we started planning in January 2013, 10 official size football pitches are completed in Fethiye for club who may want to come here for mid-season trainings. As far as we gathered from our tourism agencies there are more or less 30 clubs have booked their places for 2015-2016 mid-season trainings in Fethiye.

We are assuming that it will grow up and we will get more clubs here. We are also planning an organisation called Oludeniz Cup in our new stadium; meanwhile we are in touch with a few clubs from the UK for this occasion. After losing against Adana Demirspor in 2012 May in play-offs, we managed to get back together and promote to 1st division. In our second season in the 1st division, we got really close to promote to the Turkish Super League. We couldn’t this time, but I believe that we can reach our goals in our new stadium with support of our great supporters. I would like to thank on behalf of my club and players to everyone who stands behind us and support us with no doubt.”

Meanwhile Fethiye Council who is in charge of stadium construction released a press release and announced that most of the construction work have been done, only a few minor thing is due and there will be no problem for opening in 1st of September.

(Translate : Emrah Aydinalp )

“31 Mayıs 2015” için bir cevap

  1. bülent esin dedi ki:

    Bir marmaris’li olarak ayrıca futbolculuk döneminden yakınen tanıdığım ve sevgi duyduğum sn başkan İsmail Öztürk’ün yukarıdaki senaryoyu gerçekleştirmesini tüm kalbimle diliyorum.Umarım bu hem sporu hem turizmi teşviki amaçlayan büyük hayaller Fethiye’de olduğu gibi Marmaris’imizde de gerçekleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com