fethiyespor konvoyKurtuluş mücadelemizdeki ikinci yarı iki hafta aradan sonra başlıyordu. Sevgilimizle özlemimizi dindireceğimiz için içimizde ayrı bir heyecan vardı. Yazdan kalma güneşli bir maç sabahında her zaman olduğu gibi konvoyla takımımızı kaldığı otelden almak için toplandık, 3-5 araç derken konvoy bütün kordon boyunca uzamıştı.

konvoy2

Beşkaza sokaklarını korna sesleriyle inletirken sokakta formasını atkısını polarını giymiş Fethiye sevdalılarıyla beraber takımımızı stada ulaştı. (Takım Otobüsünün Stada Giriş Videosu)

maç öncesi

maç öncesi kuyruk

Maçın başlamasına yarım saat kala stattaki yerimizi aldık. Kombinemiz olması büyük rahatlık, hiçbir bilet kuyruğu beklemeden stada girmiştik. Biletlerini hafta içi almayanlar uzun kuyruklar oluşturmuşlardı.  Tribünler maçı kazanacağına inanan gözlerle bakan FETHİYESPOR sevdalılarıyla hınca hınç dolmuştu. Yıllar tribün kültürümüzün olmadığını düşünenler tribünün üstünün kapanmasıyla tribün kültürümüzün fazlasıyla var olduğunu görmüştü. Maça üçlüyle başlarken taraftarın sesi adeta bu maçı kazanacağımızı haykırıyordu.

IMG_0067Üçlünün bitmesiyle Ahmet Aras’ı kale ağlarında görmemiz bir oldu. Erken gelen gol maçı farklı kazanacağımızın habercisiydi. Fazla geçmeden Artun’un balon dor ödülünü alan C.Ronaldo’yu kıskandıracak golü geldi ve tribünler bayram yerine döndü. Galibiyet şarkıları söylerken Kenan Karışık, Artun’a nazire yaparcasına topu ağlarla buluşturdu.

Yarım saate gelen üç gol tribünleri rahatlatmıştı.

devrim çetin can üstel fethiyesporFahri hemşehrilerimiz DEVRİM ÇETİN, CAN ÜSTEL ve HAKAN GÜNDOĞAR misafirlerimizdi. Devrim Çetin’e yapılan tezahürat sonrası bende bu kurtuluş mücadelesinde sizin yanınızdayım diyerek tribünleri selamlıyordu ilk yarının bitiminde.

fethiyespor samanyolu

İkinci yarıya onbin kişilik Akdeniz Akşamları korosuyla başlamıştık. Aşık oldum derken herkes kendinden geçiyordu. Dakikalar ilerlerken Ahmet Aras’ın maça noktayı koyan golüyle beraber Samanyolu telefon ışıklarıyla beraber FETHİYE ŞEHİR stadını aydınlatmıştı ve ömür boyu sürecek sevdamızı haykırıyorduk. Bitiş düdüğüyle beraber takımımız tribünlere gelip üçlü çektirmesini de tüm Türkiye duymuştu( herhalde).

Ve bir maç için en güzel, en anlamlı fotoğraf. Galibiyet sonrası futbolcularla taraftarın 3 puanı beraber kutlaması günün en güzel anıydı.

20140113-234440.jpg

Kurtuluş mücadelesindeki bir maçı daha geride bırakıp yeni yıla galibiyetle başladık. Bütün bir yılın galibiyetle geçmesi dileğiyle…

 

 

Yazar : Tanju Özen

20140113-234259.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com