Fethiye’li olmayanların, belki sadece skor nedeniyle hatırladığı bir maç, 4 Aralık 2013 günü oynanan Fenerbahçe-Fethiyespor maçı. Bizler içinse, kura çekimiyle başlamış ve seramonide bitmiş bir maç.

Ne Fethiyespor adına kura çekilişine katılan hanımefendi ‘Fenerbahçeyi’de çok güçlü bir rakip olarak görmüyoruz, bizim için listede her hangi bir rakiptir, biz inanıyoruz, devam edeceğimize Fethiye olarak biz inanıyoruz’ derken, ne de biz ‘106 yıldır Kadıköy’de yenilmiyoruz, şimdi onlar düşünsün’ diye twit atarken, Fenerbahçe’yi küçümsemek değildi amacımız. Beşkaza insanının kendine güveni, muzip hazırcevaplığı ile söylenmişti. Ama zor olduğunu bilsek de, içimizde bir umutla söylenmişti o sözler.

Kura çekiminden sonra, sıra 4 Aralık günü Şükrü Saracoğlu Stadı deplasman tribününde, Fethiyemizin en güzel şekilde temsil edilmesine gelmişti. Takımın o gün içinde bulunduğu durum nedeniyle, 8 Aralık günü Denizli’de oynayacağımız lig maçının daha önemli olduğunu iddia edenler olsa da, bu maç Fethiye’mizin temsili için çok önemliydi ve sportif açıdan da diriliş maçıydı bize göre.

Biletlerin sadece internet üzerinden satılması, maç günü stad gişesinden bilet satışı yapılmaması gibi zorluklar nedeniyle bir çok taraftarımız Fenerbahçe tribününde maçı izlemek zorunda kaldı. Buna rağmen, İstanbul takımları arasında deplasman yasağı başladığından bu yana, Şükrü Saracoğlu Stadına deplasman yapan en iyi tribününlerden biri olduk . Hazırladığımız mütevazi koreografi ve ‘Spor Dostluk Barış ve Kardeşliktir’ pankartı da, Fenerbahçe Stad görevlilerinin yakışıksız tavırları nedeniyle tribünde yerini alamadı.

Takımlar İstiklal Marşımızı söylemek üzere seramoniye geldiğinde herkes birbirine bakıyordu. Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi iklimin, yer yer, her görüşten taraftarı tribünde de politize olmaya ittiği, ‘siyaset kurumunca haşlanmaktan korkan’ yöneticilerin bu durumdan son derece rahatsız olduğu ve siyaset kurumunu rahatsız edecek her türlü eylem ve söylemden kaçındığı bir ortamda, Fethiyespor futbolcuları, formalarının üzerine giydikleri tişörtlerle YÜCE ATATÜRK yazıyorlardı.

Fethiyespor’un bu duruşu bir anda ülke gündemine oturdu. Sonuç olarak ATATÜRK, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve tüm Türkiye’nin ortak değeriydi. Buna rağmen Fethiyespor’u suçlayanlar oldu. Tff 6 Aralık günü ‘Fethiyespor Kulübü’nün Fenerbahçe A.Ş. ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında uluslararası futbol oyun kurallarına aykırı şekilde saha içinde hepimizin milletçe sahiplendiği değerleri, sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullandıkları görülmüştür. Bu tarz eylemlerin spor alanlarında tasvip edilmesi mümkün olmadığından, konuyla ilgili dosya Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.’ açıklamasını yaptı. Tff açıklamasından sonra kamuoyunda büyük bir infial oluştu ve tepkiler çığ gibi büyüdü. Tepkilerin artması üzerine, dönemin Spor Bakanı Suat Kılıç, Tff’nin tavrını eleştiren bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Spor Bakanının açıklaması üzerine, Pfdk Fethiyespor’a ceza veremedi ve konu kapandı.

Tribünde Fethiye’mizi en iyi şekilde temsil edebilmiş olmak ve takımımızın seramonide sergilediği duruştur bizin için 4 Aralık 2013. Fenerbahçe’yi yenmiş olmak da, o güzel akşamın küçük bir hediyesi. O gün tribünde olan ve Fethiye’mizi en iyi şekilde temsil etmemize aracı olanlara, seramonideki duruşun kararını alanlara ve sahadaki zaferin mimarı teknik ekip ve futbolcularımıza selam olsun.

MAÇIN ÖZETİ

 

WEB SİTELERİ

 

Maçın ilk 45 dakikası 720p video

Maçın ikinci 45 dakikası 720p video

SİZLERDEN GELEN FOTOĞRAFLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fethiyespor 1933 Hakkında

Ortak paydası ‘sadece Fethiyespor menfaatleri’ olan bir grup Fethiyespor taraftarı tarafından kurulmuş, Fethiye’den İngiltere’ye, Urfa’dan Kanada’ya, Rusya’dan Norveç’e, birbirini hiç görmemiş Fethiyespor sevdalılarının yaşattığı bir platformdur. Varoluş sebebimiz, Fethiyespor isminin olduğu her yerde, gördüğümüz yanlışları kimseden çekinmeden dile getirmek, mevcut doğruların daha da ileriye taşınmasına katkı sağlamaktır. Bu sitede yer alan haber, makale ve diğer paylaşımlar, Fethiyespor Kulübünü ve Fethiyespor taraftarının tümünü bağlamaz. e-posta : info@fethiyespor1933.com